img 6644W dniu 20 października br. odbyło się uroczyste otwarcie bieżni lekkoatletycznej na Stadionie Miejskim im. Zygmunta Siedleckiego w Białobrzegach połączone z odsłonięciem tablicy pamiątkowej poświęconej Zygmuntowi Siedleckiemu.

W ceremonii wzięli udział Rafał Rajkowski – wicemarszałek Województwa Mazowieckiego, Andrzej Oziębło – starosta białobrzeski, Adam Bolek – burmistrz Miasta i Gminy, Danuta Popławska – córka Zygmunta Siedleckiego, Ryszard Krzesiński białobrzeski lekkoatleta, trener wielu pokoleń zawodników oraz młodzież szkolna z terenu powiatu białobrzeskiego, która rywalizowała w tym dniu w Zawodach Sportowych pn. „Szukamy Talentów”. Poświęcenia obiektu dokonał ks. Grzegorz Potrzebowski.


W trakcie uroczystości nastąpiło również odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Zygmuntowi Siedleckiemu, wychowankowi Pilicy Białobrzegi, wielokrotnemu mistrzowi polski, olimpijczykowi z Los Angeles 1932 r. w dziesięcioboju. Nowa tablica zastąpiła starą z 1992 r. Odsłonięcia tablicy dokonała Pani Danuta Popławska (z domu Siedlecka) w przypadającą w tym roku 25 rocznicę nadania imienia Zygmunta Siedleckiego Miejskiemu Stadionowi w Białobrzegach.
Nasz nowo oddany obiekt lekkoatletyczny o nawierzchni poliuretanowej składa się z 4 torowej bieżni lekkoatletycznej okrężnej  o długości  400 m, z 6-cio torowej bieżni prostej o długości 110 m.,  skoczni do skoku wzwyż, skoku o tyczce, skoku w dal, trójskoku, rzutni do rzutu dyskiem, pchnięcia kulą oraz rzutu oszczepem.
Obiekt został również w pełni wyposażony w urządzenia lekkoatletyczne i oznakowany zgodnie z wymogami IAAF oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki dla obiektów mistrzowskich.
Wykonawcą robót była firma EVERSPORT S.A. Wartość tej inwestycji to 1 mln 530 tys. zł z czego 50% pochodzi ze środków Programu Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej przyznanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki pochodzących z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

 

 000ENE57FV4XD3BA C411

 

 

logo UE rgb 1 2

 

rfrg

679gison sip2

 

czyste powiet

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 imagesppobranea

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid