ADAM BOLEK - Burmistrz Miasta i Gminy
burmistrz2020Urodzony w Białobrzegach. Żona Anna, córki Aleksandra i Alicja. W 1993 roku ukończył Liceum Ogólnokształcące w Białobrzegach. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych o specjalizacji geografia regionalna. Ukończył również studia podyplomowe z wychowania fizycznego, zdrowotnego i korektywy, podyplomowe studia trenerskie – trener z licencją UEFA A. Absolwent prestiżowej Akademii Liderów Samorządowych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego o specjalizacji Zarządzanie Zasobami Ludzkimi i Promocja Jednostek Samorządu Terytorialnego.
Od kilkunastu lat bada i opisuje środowisko geograficzne ziemi białobrzeskiej. Autor książek: „Powiat Białobrzeski – rys przyrodniczo-geograficzny” (2004r.), „Powiat Białobrzeski. Przewodnik turystyczny” (2010, 2014, 2020), „15 lat samorządu Powiatu Białobrzeskiego (2014 r.), "W klatce" (2018). Jest również autorem licznych map, folderów turystycznych oraz artykułów o tematyce geograficznej, dotyczących regionu białobrzeskiego. Członek National Geographic Society. Członek Zarządu Lokalnej Grupy Działania „Zapilicze”. Nauczyciel dyplomowany w Liceum Ogólnokształcącym im. Armii Krajowej w Białobrzegach.
Od wielu lat jest czynnym zawodnikiem i trenerem piłki nożnej. Odznaczony srebrną i złotą Honorową Odznaką Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej oraz brązową odznaką Za zasługi dla sportu. Odznaczony srebrnym medalem „Opiekun Miejsc Pamięci Narodowej”.
Od 2006r. Radny Rady Powiatu Białobrzeskiego i Członek Zarządu Powiatu Białobrzeskiego. Od 2008r. pełnił funkcję sekretarza powiatu. W latach 2010 -2014 wicestarosta powiatu białobrzeskiego. Od 2014 roku burmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi.

 

MIECZYSŁAW DANIELEWICZ - Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy
burmistrz 02 Urodzony w Radomiu. Od 7 roku życie mieszkaniec miasta Białobrzegi. Żona Agata, córki Paulina i Maria. Ukończył Liceum Ogólnokształcące w Białobrzegach. Absolwent Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego Akademii Rolniczej w Warszawie, Wydziału Żywienia Człowieka i Gospodarstwa Wiejskiego. Od 1994 r. rozpoczął  pracę zawodową w Białobrzegach w Firmie Italo Plast na stanowisku kierownik.  Następnie w latach 1996 -2002 pracował w Firmie Elbrewery Company Ltd  jako Kierownik Regionalny Serwisu. Odpowiadał za prawidłowe funkcjonowanie działu na terenie centralnej i południowej Polski.  Kolejny okres zatrudnienia  przypada na lata 2002 – 2005. Zatrudniony na stanowisku Inspektor Kontroli Rynku w Firmie Grupa Handlowa Żywiec  Sp. Z o.o. Spółka branży FMCG należąca do koncernu Heineken. W drodze awansu od czerwca 2005r. do marca 2014r.  pełni funkcję Kierownika Obszaru  Sprzedaży w kanale detal tradycyjny w spółkach należących do Firmy Grupa Żywiec S.A. Odpowiadał za rozwój sprzedaży na podległym obszarze skupionym wokół strategicznych miast: Łódź, Sieradz, Wieluń, Kutno, Włocławek, Płock, Sierpc, Łowicz, Skierniewice, Sochaczew, Żyrardów.
W pracy zawodowej poszerzał wiedzę poprzez udział w licznych kursach i szkoleniach z zakresu: sprzedaży, coachingu,  negocjacji handlowych, rekrutacji i selekcji personelu.
Szczególnym osiągnięciem w karierze zawodowej, jak uważa, było zdobycie w roku 2010  pierwszego  miejsca w ramach prestiżowego  konkursu Najlepsi z Najlepszych organizowanych przez Firmę Grupa Żywiec S.A.

 

 

 

Baner Portal strona 1Logo muzeum photoaidcom invert

logo UE rgb 1 2

 

rfrg

679gison sip2

 

czyste powiet

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 imagesppobranea

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid