Majowe Dni Białobrzegów

Maj

Majowe Dni Białobrzegów to największa impreza w powiecie białobrzeskim. Gromadzi kilka tysięcy mieszkańców i gości. Cykl imprez rozpoczyna się w piątek, a kończy w niedzielę w nocy. Punktem kulminacyjnym wydarzenia jest koncert muzyczny. W Białobrzegach wystąpili m.in.: Bajm, Perfect, Ira, Kombii, Golec uOrkiestra, Lombard. Występują również zespoły disco polo oraz lokalni artyści. Impreza odbywa się na targowisku miejskim w Białobrzegach w jeden z majowych weekendów.

Bieg Pilicy

Maj

Coroczna impreza w drugi weekend maja w Białobrzegach. Bierze w niej udział ponad 600 biegaczy w różnych kategoriach wiekowych. Bieg główny rozgrywany jest na dystansie 10 km. Zorganizowane są również biegi kolorowe dla dzieci i młodzieży oraz bieg na 3 km i marsz nordik walking. Start i meta zawodów znajduje się na białobrzeskim rynku.

Sobótki Świętojańskie

Czerwiec

W sobotę poprzedzającą dzień przesilenia letniego, białobrzeskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (WOPR) organizuje nad Pilicą sobótki. Obchody nocy świętojańskiej inauguruje msza święta odprawiana na Pilicy. Potem puszczane są wianki na wodę przez panny szukające mężów. Organizowane są również pokazy ratownictwa wodnego. Całość imprezy kończy dyskoteka nad Pilicą. Impreza odbywa się na terenie WOPR-u pod mostem w Białobrzegach.

Białobrzeskie Kino na Rynku

Lipiec-sierpień

W miesiącach wakacyjnych na białobrzeskim rynku odbywają się seanse filmowe pod chmurką. Bierze w nich udział ponad 300 widzów. Pokaz dla dorosłych widzów poprzedzany jest filmem dla dzieci. Widzowie do dyspozycji mają leżaki, fotele i popcorn. Niektórzy filmy oglądają z rozłożonych na trawie koców. Wstęp na filmy jest bezpłatny.

Moto Day – zlot motocyklowy

Czerwiec

Zlot motocyklowy organizowany przez stowarzyszenie WBR Bikers przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy w Białobrzegach. Na białobrzeski rynek zjeżdżają się motocykle z całej Polski. W zlocie corocznie bierze udział ponad 300 motocykli. W programie imprezy są koncerty zespołów rockowych, parada motocyklowa po Ziemi Białobrzeskiej, zbiórka charytatywna, konkursy dla motocyklistów. Zlot odbywa się na przełomie maja i czerwca i bywa połączony z Dniem Dziecka z WBR Bikers.

Festiwal kolorów

Okolice Dnia Dziecka

Zabawa organizowana przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Białobrzegach na Rynku z okazji Dnia Dziecka. Zabawa z kolorowym proszkiem wciąga również dorosłych. Przy muzyce i licznych konkursach bawią się całe rodziny.

Białobrzeska Fiesta

Balonowa

Maj

Spotkanie miłośników sportów balonowych. Trzydniowe zawody balonowe rozgrywane na białobrzeskim niebie. Liczne konkurencje i kolorowe balony szybujące nad Ziemią Białobrzeską

przyciągają wzrok mieszkańców i gości powiatu białobrzeskiego. Fiesta odbywa się w jeden z majowych weekendów.

Białobrzeskie Regaty Kajakowe nad Pilicą

Sierpień

W ostatni weekend sierpnia na rzece Pilicy odbywa się święto kajakarstwa: Białobrzeskie Regaty Kajakowe nad Pilicą. Miłośnicy kajaków mogą wziąć udział w sprincie kajakowym o długości 5 km oraz spływie rodzinnym. Wszystko kończy się w Białobrzegach smacznym poczęstunkiem z grilla. Wszyscy uczestnicy regat otrzymują od organizatorów pamiątkowe medale i pakiety startowe. Obsługę na trasie spływu zapewniają lokalne wypożyczalnie kajaków oraz ratownicy WOPR. Finał Regat odbywa się na stanicy wodnej WOPR w Białobrzegach. Impreza trwa około 4 godzin.

Pohulanka Weteranów Szos

Czerwiec

Do Białobrzegów zjeżdżają się miłośnicy samochodów rajdowych z lat 70. i 80. W programie zlotu m.in. prezentacja samochodów, konkurencje sprawnościowe oraz piknik w miejscowości Pohulanka w gospodarstwie pomysłodawców i organizatorów zlotu Państwa Daszkowskich. Impreza odbywa się w drugiej połowie czerwca.

Sylwester na Rynku

31 grudnia

31 grudnia na białobrzeskim rynku mieszkańcy miasta i okolic witają nowy rok. Kulminacyjnym momentem jest pokaz sztucznych ogni, który poprzedzają koncerty, zabawy oraz konkursy dla dzieci. Zabawa sylwestrowa kończy się późno w nocy, tańcami przy muzyce na żywo.

Wigilia miejska

Grudzień

W ostatnią niedzielę przed Świętami Bożego Narodzenia na Placu Zygmunta Starego w Białobrzegach spotykają się mieszkańcy przy wspólnym stole wigilijnym. Białobrzeskie restauracje przygotowują potrawy wigilijne. Spotkaniu towarzyszy występ czterdziesto- osobowego chóru szkolnego, który wykonuje najpiękniejsze polskie kolędy.

logo bieg pilicy 

Baner Portal strona 1

 

baner Budżet obywatelski 1

 

Logo muzeum photoaidcom invert

logo UE rgb 1 2

 

rfrg

 

22208 ASYSTENT OSOBY NIEPE NOSPRAWNEJ tekst

679gison sip2

 

srodowisko

 

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

 

 imagesppobranea

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid