trasy tur 02092015

Wszystkie trasy mają swój początek na parkingu obok nowego cmentarza na ul. Mikowskiej w Białobrzegach.

Trasa nr 1, zielona (łatwa)

Długość – 4,7 km, czas przejścia – 50 minut.
Trasa zielona prowadzi blisko miasta. Prawie na całej długości jest oświetlona , jest więc idealna na zimowe wieczory.
Ruszamy z przycmentarnego  parkingu  w kierunku Białobrzegów, następnie skręcamy w lewo w ul. Spacerową, później w lewo w ul. Krakowską i w prawo w ul. Rzemieślniczą. Po około 1 km, tuż przed ogrodzeniem Zakładu Usług Komunalnych (ul. Sienkiewicza), skręcamy w lewo. Idziemy wzdłuż lasu, nieco pod górkę, po lewej stronie mając zabudowania. Następnie skręcamy w lewo w ul. W. Broniewskiego. Idąc wśród domków jednorodzinnych docieramy do drogi asfaltowej, którą przecinamy prostopadle. Wśród pól i nieużytków idziemy na wschód mając po prawej stronie zakłady Frubella. Po około 800 m dochodzimy do drogi asfaltowej (stara 7). Skręcamy w lewo i z górki docieramy do osiedla Mikowska. Tu skręcamy w prawo w niewielka uliczkę między budynkami (ul. Skargi). Następnie ponownie w prawo w ul. Armii Krajowej i po 100 m w lewo w ul. Kochanowskiego, którą docieramy do ul. Mikowskiej. Kierujemy się w prawo i docieramy do nowego cmentarza  - naszego punktu wyjścia.

Trasa nr 2, czerwona (średnia)

Długość – 6,9 km, czas przejścia – 1 godzina i 10 minut.
Oznakowana kolorem czerwonym blisko 7 – kilometrowa pętla, którą pokonamy spokojnym marszem w 2 godziny, nie jest wymagającą trasą i doskonale nadaje się na popołudniową wyprawę. Rozpoczynamy przy parkingu przy nowym cmentarzu. Idziemy w kierunku miasta ul. Mikowską , skręcamy w lewo w ul. Spacerową, a następnie, przechodząc przez ruchliwą ul. Krakowską, kierujemy się ul. Rzemieślniczą na zachód.
Na pierwszym skrzyżowaniu z ulicą Żeromskiego skręcamy w lewo w kierunku wsi Sucha. Maszerujemy na południe mijając szkołę i boiska Orlik. Po 3 km ścieżką rowerową docieramy do miejscowości Sucha. Na pierwszym skrzyżowaniu skręcamy w lewo i brukową ulicą dochodzimy do pałacu. Następnie kierujemy się w Aleję Kasztanową. Po około 1 km dochodzimy do byłej drogi nr 7 i skręcamy w lewo. Po 100 m kierujemy się w prawo w drogę leśną. Lasem dochodzimy do kapliczki przy nowym cmentarzu. Skręcamy w lewo w drogę asfaltową i znajdujemy się przed cmentarzem, gdzie zaczynaliśmy nasz a wędrówkę.

Trasa nr 3, czarna (trudna)

Długość – 14,8 km, czas przejścia – 3 godziny.
 Prawie 15-kilometrowa trasa przebiega po różnego rodzaju drogach: miejskich ulicach, leśnych duktach, drogach asfaltowych i polnych ścieżkach. Doskonale nadaje się również na wycieczkę rowerową. Z parkingu przy nowym cmentarzu w Białobrzegach ruszamy w prawo w kierunku Białobrzegów. Skręcamy w lewo w ul. Spacerową, następnie w lewo w ul. Krakowską i w prawo w ul. Rzemieślniczą. Po około 1 km z a Zakładem Usług Komunalnych kierujemy się w lewo na Banaszkę. Idziemy drogą piaszczystą, lasem  - 1,5 km i skręcamy lekko w lewo. Po około 500 m wychodzimy z lasu. Wśród nieużytków docieramy do Suchej. We wsi przecinamy ul. Białobrzeską i po „kocich łbach” dochodzimy do bramy pałacowej. W tym miejscu możemy również skrócić nasz marsz, kierując się w lewo w Aleję Kasztanową na trasę czerwoną. My idziemy jednak trasą czarną w ul. Parkową. Po lewej stronie mijamy spichlerz. Po około 200 m skręcamy w drogę asfaltową w lewo w kierunku Kamienia. W Kamieniu kierujemy się na wiadukt w lewo. Za wiaduktem kończy się asfalt i zaczyna się droga z destruktu, którą maszerujemy w kierunku lasu. Po prawej mijamy zabudowania wsi Brzeska Wola. Dochodzimy do drogi asfaltowej. Na rogu znajduje się stara zabytkowa kapliczka. Tu skręcamy w lewo. Wśród lasów, po drodze mijając miejscowość Mikówka, dochodzimy do trasy S7. Kierujemy się w lewo i przejściem pod trasą docieramy do parkingu przed cmentarzem, gdzie rozpoczęliśmy marsz.


 

Baner Portal strona 1

 

baner Budżet obywatelski 1

 

Logo muzeum photoaidcom invert

logo UE rgb 1 2

 

 

22208 ASYSTENT OSOBY NIEPE NOSPRAWNEJ tekst

679gison sip2

 

srodowisko

 

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

 

 imagesppobranea

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid