trasy tur 02092015

Wszystkie trasy mają swój początek na parkingu obok nowego cmentarza na ul. Mikowskiej w Białobrzegach.

Trasa nr 1, zielona (łatwa)

Długość – 4,7 km, czas przejścia – 50 minut.
Trasa zielona prowadzi blisko miasta. Prawie na całej długości jest oświetlona , jest więc idealna na zimowe wieczory.
Ruszamy z przycmentarnego  parkingu  w kierunku Białobrzegów, następnie skręcamy w lewo w ul. Spacerową, później w lewo w ul. Krakowską i w prawo w ul. Rzemieślniczą. Po około 1 km, tuż przed ogrodzeniem Zakładu Usług Komunalnych (ul. Sienkiewicza), skręcamy w lewo. Idziemy wzdłuż lasu, nieco pod górkę, po lewej stronie mając zabudowania. Następnie skręcamy w lewo w ul. W. Broniewskiego. Idąc wśród domków jednorodzinnych docieramy do drogi asfaltowej, którą przecinamy prostopadle. Wśród pól i nieużytków idziemy na wschód mając po prawej stronie zakłady Frubella. Po około 800 m dochodzimy do drogi asfaltowej (stara 7). Skręcamy w lewo i z górki docieramy do osiedla Mikowska. Tu skręcamy w prawo w niewielka uliczkę między budynkami (ul. Skargi). Następnie ponownie w prawo w ul. Armii Krajowej i po 100 m w lewo w ul. Kochanowskiego, którą docieramy do ul. Mikowskiej. Kierujemy się w prawo i docieramy do nowego cmentarza  - naszego punktu wyjścia.

Trasa nr 2, czerwona (średnia)

Długość – 6,9 km, czas przejścia – 1 godzina i 10 minut.
Oznakowana kolorem czerwonym blisko 7 – kilometrowa pętla, którą pokonamy spokojnym marszem w 2 godziny, nie jest wymagającą trasą i doskonale nadaje się na popołudniową wyprawę. Rozpoczynamy przy parkingu przy nowym cmentarzu. Idziemy w kierunku miasta ul. Mikowską , skręcamy w lewo w ul. Spacerową, a następnie, przechodząc przez ruchliwą ul. Krakowską, kierujemy się ul. Rzemieślniczą na zachód.
Na pierwszym skrzyżowaniu z ulicą Żeromskiego skręcamy w lewo w kierunku wsi Sucha. Maszerujemy na południe mijając szkołę i boiska Orlik. Po 3 km ścieżką rowerową docieramy do miejscowości Sucha. Na pierwszym skrzyżowaniu skręcamy w lewo i brukową ulicą dochodzimy do pałacu. Następnie kierujemy się w Aleję Kasztanową. Po około 1 km dochodzimy do byłej drogi nr 7 i skręcamy w lewo. Po 100 m kierujemy się w prawo w drogę leśną. Lasem dochodzimy do kapliczki przy nowym cmentarzu. Skręcamy w lewo w drogę asfaltową i znajdujemy się przed cmentarzem, gdzie zaczynaliśmy nasz a wędrówkę.

Trasa nr 3, czarna (trudna)

Długość – 14,8 km, czas przejścia – 3 godziny.
 Prawie 15-kilometrowa trasa przebiega po różnego rodzaju drogach: miejskich ulicach, leśnych duktach, drogach asfaltowych i polnych ścieżkach. Doskonale nadaje się również na wycieczkę rowerową. Z parkingu przy nowym cmentarzu w Białobrzegach ruszamy w prawo w kierunku Białobrzegów. Skręcamy w lewo w ul. Spacerową, następnie w lewo w ul. Krakowską i w prawo w ul. Rzemieślniczą. Po około 1 km z a Zakładem Usług Komunalnych kierujemy się w lewo na Banaszkę. Idziemy drogą piaszczystą, lasem  - 1,5 km i skręcamy lekko w lewo. Po około 500 m wychodzimy z lasu. Wśród nieużytków docieramy do Suchej. We wsi przecinamy ul. Białobrzeską i po „kocich łbach” dochodzimy do bramy pałacowej. W tym miejscu możemy również skrócić nasz marsz, kierując się w lewo w Aleję Kasztanową na trasę czerwoną. My idziemy jednak trasą czarną w ul. Parkową. Po lewej stronie mijamy spichlerz. Po około 200 m skręcamy w drogę asfaltową w lewo w kierunku Kamienia. W Kamieniu kierujemy się na wiadukt w lewo. Za wiaduktem kończy się asfalt i zaczyna się droga z destruktu, którą maszerujemy w kierunku lasu. Po prawej mijamy zabudowania wsi Brzeska Wola. Dochodzimy do drogi asfaltowej. Na rogu znajduje się stara zabytkowa kapliczka. Tu skręcamy w lewo. Wśród lasów, po drodze mijając miejscowość Mikówka, dochodzimy do trasy S7. Kierujemy się w lewo i przejściem pod trasą docieramy do parkingu przed cmentarzem, gdzie rozpoczęliśmy marsz.

 

 

 

Baner Portal strona 1Logo muzeum photoaidcom invert

logo UE rgb 1 2

 

rfrg

679gison sip2

 

czyste powiet

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 imagesppobranea

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid