plen

IMG 3278

Firma Rafex rozpoczęła prace przy oczyszczaniu białobrzeskich jezior. Na ten cel gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości 800 tys. zł z Samorządu Województwa Mazowieckiego. Prace potrwają do końca października.

Zakres prac, który zostanie wykonany, będzie obejmował oczyszczenie jeziora zachodniego na 60% powierzchni (zgodnie z wytycznymi RDOŚ) i wschodniego (w całości), poprzez ich odmulenie. Prace te zwiększą pojemność retencyjną jezior oraz spowolnią proces zarastania zbiorników. Z jeziora wschodniego wydobyte zostanie 15 tys. m3 materiału, a z jeziora zachodniego 20 tys. m3 mułu i piasku. O takie wartości zwiększy się retencyjność tych zbiorników. Prace wykonywane są za pomocą refulera. To urządzenie wsysające materiał z dna jeziora. Materiał jest odkładany na pryzmie gdzie odsączana będzie z niego woda, która wróci do jeziora. Prace potrwają do końca października.

 Gmina na realizację zadania otrzymała dofinansowanie w wysokości 800 tys. zł z Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach programu wspierającego Budowę i renowację zbiorników wodnych służących małej retencji.

Wartość kontraktu to 1.039.743,60 zł. Prace potrwają do końca października bieżącego roku. Wykonawcą prac jest firma P.R.B. RAFEX z siedzibą Mirowie Starym.

IMG 3276IMG 3281

 logo UE rgb 1 2

 

679gison sip2

 

czyste powiet

 

 

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

 

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 

images

pobrane

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid