plen

000424 lipca Urząd Miasta i Gminy Białobrzegi ogłosił przetarg na rozbudowę Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury. Oferty na realizację zadania można składać do 21 sierpnia.

Przypomnijmy, 18 lipca 2019 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Białobrzegach burmistrz Adam Bolek i wicemarszałek woj. mazowieckiego Rafał Rajkowski podpisali umowę na dofinansowanie budowy nowego skrzydła Domu Kultury. Gmina Białobrzegi otrzymała 1,8 mln zł na to zadanie.

 Umowa dotacji w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju Województwa Mazowieckiego, przewiduje budowę nowego skrzydła budynku do 2021 roku. Pod koniec ubiegłego roku rozebrano niedokończony kinoteatr, którego budowa rozpoczęła się w latach 70. XX wieku.

W nowym obiekcie mieścić się będzie kino (na 55 miejsc) oraz nowoczesna czytelnia. Całość będzie tak zaprojektowana, że na potrzeby większych imprez sala pomieści ponad 200 osób widowni. Przebudowane zostanie również otoczenie budynku, powstaną parkingi i mała architektura. Całość zyska nowe oświetlenie i zieleń. Koszt wszystkich prac szacowany jest na ponad 3 mln zł.

- Cieszę się bardzo, że otrzymaliśmy środki finansowe od samorządu woj. mazowieckiego. Wielkie podziękowania kieruję do marszałka Rafała Rajkowskiego oraz byłego starosty Andrzeja Oziębło, z którym jeszcze w poprzedniej kadencji przygotowaliśmy koncepcję nowego MGOK-u. Rozwiązanie to zyskało aprobatę sejmiku woj. mazowieckiego. Wiele lat czekaliśmy na tę chwilę i wreszcie się udało. Jestem szczęśliwy, że powstanie obiekt wielofunkcyjny, który wzbogaci ofertę kulturalną naszego miasta – mówi burmistrz Adam Bolek.

Prace budowlane rozpoczną się jeszcze w tym roku i potrwają do października 2021 roku.

 logo UE rgb 1 2

 

679gison sip2

 

czyste powiet

 

 

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

 

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 

images

pobrane

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid