plen

DSC07046 002Umowa na realizację projektu pn. „Portal e-mieszkańca” została podpisana przez Gminę Białobrzegi i Samorząd woj. mazowieckiego. Wdrażanie projektu zostanie zakończone w połowie 2021 roku.

W siedzibie Urzędu Miasta i Gminy podpisana została umowa na realizację projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego pn. Portal e-mieszkańca. Umowę podpisali: burmistrz Adam Bolek, skarbnik gminy Iwona Czwarno-Olczykowska i wicemarszałek woj. mazowieckiego Rafał Rajkowski.

 W ramach realizacji projektu Gmina uruchomi dla mieszkańców dedykowany portal internetowy umożliwiający realizację ponad 30 spraw urzędowych w tym wniosków, oświadczeń i deklaracji drogą elektroniczną bez konieczności przychodzenia do Urzędu Miasta, Zakładu Wodociągów i Kanalizacji oraz Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Białobrzegach. Ponadto, mieszkańcy będą mogli elektronicznie rozliczać się za wodę i ścieki, zapisać dziecko do placówek oświatowych, płacić za posiłki w placówce, zapisać dziecko na zajęcia do MGOK-u i je opłacić oraz zakupić bilet na organizowane wydarzenia kulturalne czy seans filmowy.

Sprawy będzie można realizować zarówno z komputera stacjonarnego jak i urządzenia mobilnego jakim jest smartfon czy tablet. Każdy mieszkaniec będzie mógł sobie założyć indywidualne konto potwierdzone podpisem elektronicznym, w którym będzie widział wszystkie dostępne e-usługi oraz miał podgląd na realizowane przez siebie sprawy.

W ramach projektu zostaną uruchomione również dwa e-punkty, w których będzie udostępniony do tego celu sprzęt komputerowy.   

Wartość wniosku to 991 000 złotych z czego 761 048,81 zł będzie pochodzić z dofinansowania Unii Europejskiej w ramach poddziałania 2.1.1 „E-usługi dla Mazowsza".

baner na stronę urzędu gminy 250x250

 

airly

wifi4eu

 

szacowanie strat

azest res

ido

aplikacja mobilna

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

 

stop smog

opinia res

rodo

gazeta nowa logo

LPM logo 2018 rgb

 

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  logo adoptuj  logo mikro  logo sanepid