ekBurmistrz Gminy Białobrzegi informuje, że w związku z przystąpieniem do realizacji „Programu usuwania wyrobów zawierających azbest dla Gminy Białobrzegi na lata 2021-2032” od dnia 23 sierpnia do 15 września 2021 r. na terenie Gminy Białobrzegi przeprowadzana będzie inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest oraz zbiorników bezodpływowych i przydomowych oczyszczalni ścieków.

Dzięki dokładnemu spisowi, Gmina Białobrzegi będzie mogła ubiegać się o dofinansowania do utylizacji wyrobów azbestowych czy budowy przydomowych oczyszczalni ścieków dla mieszkańców oraz do innych zadań.

Inwentaryzację przeprowadzi firma EkoDialog. Osoby wykonujące pracę w terenie posiadać będą imienne upoważnienia z numerem dowodu osobistego podpisane przez Burmistrza Gminy Białobrzegi.

Mieszkańców Gminy Białobrzegi uprasza się o udzielenie pomocy i niezbędnych informacji wykonawcom w/w inwentaryzacji.

Jeśli nie wyrażają Państwo zgody na wejście na teren gospodarstwa, prosimy o przekazanie takiej informacji ankieterowi i udzielenie niezbędnych informacji w bezpiecznej odległości przy ogrodzeniu. Ankieterzy wyposażeni będą w szczegółowe mapy umożliwiające zlokalizowanie poszczególnych budynków.

Do wypełnienia ankiety będą potrzebne:

• Informacje dotyczące sposobu utylizacji ścieków bytowych (objętość zbiornika, dane dot. przydomowej oczyszczalni itp.),
  • Ilość zmagazynowanych wyrobów azbestowych (jeśli występują)

logo UE rgb 1 2

czyste powietrze1