plen

wedka 2017 10W niedzielę 2 lipca - odbyła się kolejna już 3 edycja dziecięco-młodzieżowych spławikowych zawodów wędkarskich „Wakacje z wędką” , na bulwarze jeziora wschodniego.

Zwycięzcom oraz uczestnikom zawodów puchary, dyplomy i nagrody wręczali zastępca burmistrza Mieczysław Danielewicz, sekretarz gminy Sławomir Bielecki, mistrz Edmund Gutkiewicz oraz zarząd Koła nr 19 PZW Syrenka. Organizatorem zawodów było Koło Wędkarskie nr 19 PZW Syrenka  Białobrzegi.

Zaplanowany start pikniku na godzinę 9.00 przez niesprzyjające warunki pogodowe został przesunięty na godz. 11.00 - co w końcu zaowocowało bardzo przyjemną aurą dla rozegrania zawodów . Impreza wystartowała.
Pomimo przesunięcia czasowego do rywalizacji przystąpiła rekordowa ilość dzieci  ( 60 uczestników ) w dwóch kategoriach wiekowych ( do 10 lat i w przedziale 10-14 lat ), którym towarzyszyły całe rodziny oraz duże grono kibiców i sympatyków tej bardzo widowiskowej dyscypliny.
O godz. 11.15 została zamknięta lista startowa i zawodnicy przystąpili do losowania stanowisk - wzorem profesjonalnych zawodów wędkarskich, następnie rozeszli się na wyznaczone stanowiska.
Brzeg jeziora został świetnie oznakowany i przygotowany staraniem zarządu i członków koła nr 19 Syrenka Białobrzegi.
Przewidywany czas rywalizacji dla młodszej grupy miał wynosić 1 godzinę a został wydłużony o kwadrans ze względu na chęć kontynuowania łowienia ( ryby współpracowały a dzieci świetnie się bawiły ), starsza grupa łowiła zaplanowane 2 godziny.  Po końcowym sygnale złowione ryby wzorem profesjonalnych zawodów zostały zważone w obecności uczestników po czym wszystkie wróciły do wody a zawodnicy czekali na ogłoszenie wyników.
 W tym czasie zostały zorganizowane gry i zabawy dla dzieci , malowanie twarzy i inne atrakcje, które na prośbę zarządu zaprzyjaźniona już z kołem nr 19 Syrenka poprowadziła wraz z 5 osobowym zespołem animatorek Pani Jolanta Skuza z przedszkola nr 2 im. Kubusia Puchatka w Białobrzegach.
Niewątpliwą atrakcją całej imprezy była obecność 4 - krotnego Mistrza Polski w wędkarstwie spławikowym Edmunda Gutkiewicza. Mistrz na prośbę zarządu koła wędkarskiego nr 19 Syrenka Białobrzegi aktywnie uczestniczył w organizacji zawodów a jego autorytet wzbudzał powszechną ciekawość dzieci i młodzieży, która chętnie zasiadała w zorganizowanym kąciku mistrza z prośbą o autograf. Nie obyło się oczywiście bez upominków dla dzieci a Pan Edmund ufundował również nagrody dla zwycięzców oraz wszystkich uczestników zawodów.

W trakcie całej imprezy dla wszystkich dzieci i ich opiekunów cateringiem zajmowały się już po raz kolejny żony organizatorów imprezy. Na bieżąco były przygotowywane pyszne gorące gofry oraz pożywne hot-dogi a w tym roku menu zostało wzbogacone o watę cukrową i popcorn, które użyczył za prośbą zaprzyjaźnionego z kołem wędkarza - ksiądz Aleksy z naszej Parafii .
Nie zabrakło również napojów i słodyczy.

Zwycięzcami zawodów zostali:
 
Kategoria do lat 10:
1. Wiktor Pawlak
2. Cezary Bednarski
3. Maksymilian Michalak
Kategoria do lat 14:
1. Kacper Wrona
2. Piotr Popis
3. Maciej Popis
Piknik rodzinno-wędkarski " Wakacje z wędką " to zawody w których nie ma przegranych. Dzięki staraniom członków Koła PZW nr 19 Syrenka Białobrzegi oraz wielu przychylnym ludziom udało się pozyskać całą rzeszę sponsorów dla tej imprezy a każde ze startujących dzieci wróciło do domu uśmiechnięte z cennymi nagrodami , dyplomem i pamiątkową statuetką a przy odbieraniu nagród nie obyło się bez pomocy opiekunów, którzy pomagali unieść wszystkie cenne zdobycze.

Sponsorami zawodów byli ( w kolejności alfabetycznej ):
- Urząd Miasta i Gminy Białobrzegi
- Bank Spółdzielczy Białobrzegi
- Agro Chydziński Tomasz  
- Automyjnia Małgorzata i Paweł Markiewicz
- Biuro Rachunkowe Alina Witkowska
- Biuro Rachunkowe "Fuks" Osowski Marcin
- Budo-Postęp s.c.
- Dominium Konrad Rudecki
- Domtel Cezary Wójtowicz
- Emka-Sped Transport Spedycja Mariusz Pytka
- Eurocentum Blachy Michał Michalski
- GEO-LEX Geodezja Białobrzegi
- Global Cosmed Group
- Gut-Mix Edmund Gutkiewicz
- Hurtownia Napojów Tomasz Tomczyński
- Inclusive Dariusz Dąbrowski
- Insbud   Adam i Krzystof Werens
- Instalex   Mariusz Prasek
- Life Auto   Adam Traczyk
- Mirosław Kozłowski
- Parkiety   Jarek Nowak
- Piotr Bartoszewicz
- PKZ Ceramika Polska Sp. z o.o.
- Pokrycia Dachowe  Dar-Mar  Dariusz Kot
- PPHU Grosik SP.J.
- PPUH Perfetta  Marek Rąbkowski
- Przewozy Autokarowe  Pałczyński
- Sensas  Ernest Gutkiewicz
- Sklep Spożywczy Lonka
- Sklep Wędkarski  Stanisław Pękacki
- Sovita Sp. z o.o. Jarosław Traczyk
- Świat Ubezpieczeń  Anna i Michał Gapys
- Usługi Hydrauliczne Jacek Milczarek
- Usługi Stolarskie Karol Pośnik
- Verkko  Krzysztof Mielewski
- Votum S.A.
- Winowajca  Mieczysław Kołacki
- Wulkanizacja  Krzysztof Kamiński

 

Wszystkim dzieciom oraz ich opiekunom , sponsorom oraz osobom pomagającym w organizacji imprezy serdecznie dziękujemy za aktywne uczestnictwo i zapraszamy na kolejne zawody organizowane przez Koło nr 19 PZW Syrenka - Białobrzegi.

 

 logo UE rgb 1 2

 

679gison sip2

 

czyste powiet

 

 

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

 

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 

images

pobrane

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid