InformationW czasie ostatniego weekendu na terenie miasta ujawniono nielegalne składowisko odpadów zlokalizowane w budynku magazynowym na prywatnej działce.
Ze względu na nieznane pochodzenie odpadów oraz ich skład chemiczny w dniu dzisiejszym inspektorzy Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska przy pomocy Jednostki Ratownictwa Chemiczno- Ekologicznego Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Radomiu pobrali próbki celem dalszych badań laboratoryjnych. Jednocześnie Komenda Powiatowa Policji w Białobrzegach prowadzi dochodzenia celem wykrycia sprawców.
Burmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi apeluje o rozważne podejście do przypadkowych ofert skierowanych do mieszkańców dotyczących wynajmu budynków magazynowych, przechowalni owoców oraz innych budynków, które ostatecznie mogą posłużyć do prowadzenia działalności niezgodnej z polskim prawem.