20190424 151110Fundacja Koalicja dla Młodych pozyskała blisko 200 tys. złotych na intensywne działania dla seniorów.

Projekt LUSTRO ŻYCIA, Fundacja będzie realizować w partnerstwie z Gminą Białobrzegi. To pierwsze, tak szerokie działania skierowane do seniorów z naszej społeczności.

 

W projekcie weźmie udział 50 seniorów i 45 młodych ludzi.
Tytuł projektu nie jest przypadkowy, ponieważ w ramach jego realizacji chcemy, żeby młodzi ludzie dowiedzieli się, jak wyglądało życie seniorów za czasów ich młodości. Jak wyglądał wtedy świat. Młodzież weźmie udział w warsztatach dziennikarsko-filmowych, a potem przeprowadzi wywiady i reportaże z seniorami. Będą mieli możliwość poznać ich historie, zrozumieć. Wspólnie będą pracować nad efektem końcowym powstałych materiałów.
Pomysłodawcą i realizatorem projektu jest Fundacja Koalicja dla Młodych, która od 15 lat zmienia życie mieszkańców powiatu białobrzeskiego. Partnerem projektu jest Gmina Białobrzegi. Partnerstwo z gminą pozwoli Fundacji w pełni wykorzystać potencjał naszej Gminy, a w przyszłości miejmy nadzieję zawiązać trwałą współpracę na rzecz seniorów. Pieniądze na realizację projektu w kwocie 200 tys. złotych pochodzą z Rządowego Programu Aktywność Społeczna Osób Starszych na lata 2014-2020 oraz Gminy Białobrzegi w kwocie 7 tys. złotych. Blisko 14 tysięcy złotych wkładu w projekt to praca wolontariuszy Fundacji.
Czekają nas wakacje w filmowym wydaniu.
Zebrane historie o seniorach zostaną wykorzystywane do napisania scenariusza filmu średniometrażowego. W wakacje zorganizujemy warsztaty aktorsko-filmowe dla dzieci, młodzieży i seniorów z naszej społeczności. A potem zaczniemy zdjęcia do filmu, który nakręcimy dzięki otrzymanemu przez Fundację dofinansowaniu. Premiera filmu odbędzie się pod koniec sierpnia przed budynkiem Urzędu Miasta i Gminy Białobrzegi. Już teraz wszystkich zapraszamy na letni seans pod chmurką, na którym wyświetlony zostanie przygotowany film.


Po co młodzież w projekcie?
Dzięki projektowi chcemy wypracować przykłady współpracy, jaką mogą podjąć szkoły, biblioteki czy ośrodki kultury z seniorami. W jaki sposób można wykorzystać ich potencjał, by młodzież nawiązywała większą współpracę z seniorami. Pragniemy połączyć te dwa odległe światy. Przygotowane informacje po realizacji projektu dostanie każda placówka oświatowo-kulturalna. W ten sposób chcemy wprowadzić innowację w edukacji na poziomie lokalnym.


A seniorzy?
Prócz wspólnych aktywności międzypokoleniowych, seniorzy wezmą udział w 2 wizytach studyjnych. Dzięki wizytom zobaczą, jak działają seniorzy w innych zakątkach Polski. Będą mogli z nimi porozmawiać i nawiązać bliższy kontakt. Zorganizujemy również I Forum Seniora. Forum będzie miejscem, gdzie seniorzy będą mogli porozmawiać o swoich problemach oraz powiedzieć, jakie mają potrzeby. Chcemy również, żeby czuli się potrzebni, dlatego w ciągu 9 miesięcy projektu wypracujemy plan, w jaki sposób seniorzy mogą się angażować w życie naszej społeczności.


Więcej informacji o projekcie i fundacji znajdziecie na stronie www.fundacjakdm.org

logo bieg pilicy 

Baner Portal strona 1

 

baner Budżet obywatelski 1

 

Logo muzeum photoaidcom invert

logo UE rgb 1 2

 

rfrg

 

22208 ASYSTENT OSOBY NIEPE NOSPRAWNEJ tekst

679gison sip2

 

srodowisko

 

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

 

 imagesppobranea

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid