20180115 104736Gmina Białobrzegi ogłosiła przetarg na budowę ulic Reja i Sienkiewicza w Białobrzegach. W zakresie prac będzie wykonanie kanału deszczowego oraz położenie nawierzchni asfaltowej.

Ulice Reja i Sienkiewicza na osiedlu Za Polną jeszcze w tym roku zyskają nowy wygląd. Gmina ogłosiła przetarg na ich przebudowę. Ogłoszenie przetargu wiąże się bezpośrednio z pracami kanalizacyjnymi, które właśnie zakończono na osiedlu.

Zakończenie prac kanalizacyjnych pozwoliło na rozpoczęcie prac drogowych. Jeszcze w tym roku ulica Reja i ulica Sienkiewicza zyskają kanał burzowy – odprowadzający wody deszczowe oraz nową nawierzchnię asfaltową. W zakresie prac jest również ułożenie krawężników na tych ulicach.

- Obie ulice są najdłuższymi ciągami na osiedlu oraz głównymi ulicami wyprowadzającymi ruch samochodowy w kierunku południowym. Dlatego jako pierwsze zyskają nową nawierzchnię – mówi burmistrz Adam Bolek.

W poprzednich latach wybudowano m. in. ulicę Kamińskiego. W kolejnych latach Urząd Miasta i Gminy planuje przystąpić do budowy pozostałych ulic na tym osiedlu. Przetarg rozstrzygnięty będzie w połowie kwietnia. Szacowany koszt zadania to około 1 mln zł.

 000ENE57FV4XD3BA C411

 

 

logo UE rgb 1 2

 

rfrg

679gison sip2

 

czyste powiet

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 imagesppobranea

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid