plen

20180115 104736Gmina Białobrzegi ogłosiła przetarg na budowę ulic Reja i Sienkiewicza w Białobrzegach. W zakresie prac będzie wykonanie kanału deszczowego oraz położenie nawierzchni asfaltowej.

Ulice Reja i Sienkiewicza na osiedlu Za Polną jeszcze w tym roku zyskają nowy wygląd. Gmina ogłosiła przetarg na ich przebudowę. Ogłoszenie przetargu wiąże się bezpośrednio z pracami kanalizacyjnymi, które właśnie zakończono na osiedlu.

Zakończenie prac kanalizacyjnych pozwoliło na rozpoczęcie prac drogowych. Jeszcze w tym roku ulica Reja i ulica Sienkiewicza zyskają kanał burzowy – odprowadzający wody deszczowe oraz nową nawierzchnię asfaltową. W zakresie prac jest również ułożenie krawężników na tych ulicach.

- Obie ulice są najdłuższymi ciągami na osiedlu oraz głównymi ulicami wyprowadzającymi ruch samochodowy w kierunku południowym. Dlatego jako pierwsze zyskają nową nawierzchnię – mówi burmistrz Adam Bolek.

W poprzednich latach wybudowano m. in. ulicę Kamińskiego. W kolejnych latach Urząd Miasta i Gminy planuje przystąpić do budowy pozostałych ulic na tym osiedlu. Przetarg rozstrzygnięty będzie w połowie kwietnia. Szacowany koszt zadania to około 1 mln zł.

baner na stronę urzędu gminy 250x250

 

airly

wifi4eu

 

szacowanie strat

azest res

ido

aplikacja mobilna

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

 

stop smog

opinia res

rodo

gazeta nowa logo

LPM logo 2018 rgb

 

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  logo adoptuj  logo mikro  logo sanepid