plen

IMG 2460Trwają prace przy budowie kanalizacji sanitarnej w miejscowości Sucha. Wykonywana jest sieć kanalizacyjna na długości 18 km. Planowane zakończenie prac przewidziano w drugiej połowie bieżącego roku.

Wartość kontraktu wynosi 5.958.686,38 zł. Kanalizacja miejscowości Sucha to część jednego, dużego zadania pod nazwą „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w Gminie Białobrzegi – etap II”, na które Urząd Miasta i Gminy pozyskał dofinansowanie w wysokości 15 mln zł z Unii Europejskiej za pośrednictwem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W skład tego zadania wchodzi kanalizacja osiedla Za Polną w Białobrzegach, terenów inwestycyjnych, miejscowości Sucha i modernizacja oczyszczalni ścieków. Wartość całości prac to 28 mln zł.


Kończą się z kolei prace kanalizacyjne na osiedlu Za Polną. Rozpoczęta została procedura odbiorowa. Już dzisiaj właściciele posesji na tym osiedlu mogą podłączać się do sieci kanalizacyjnej. Jednocześnie przygotowywany jest przetarg na budowę kanału deszczowego w ulicach Reja i Sienkiewicza. Po wykonaniu kanału obie ulice będą asfaltowane. To zadanie zakończone będzie jeszcze w tym roku.
Wykonawcą kanalizacji w Suchej jest firma Arbud Sp. z o.o. z Radomia.

 

baner na stronę urzędu gminy 250x250

 

airly

wifi4eu

 

szacowanie strat

azest res

ido

aplikacja mobilna

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

 

stop smog

opinia res

rodo

gazeta nowa logo

LPM logo 2018 rgb

 

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  logo adoptuj  logo mikro  logo sanepid