plen

dsc 00091 marca w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Liceum Ogólnokształcącym im. Armii Krajowej w Białobrzegach odbyła się uroczystość upamiętniająca to święto. W oficjalnych uroczystościach wziął udział burmistrz Miasta i Gminy Adam Bolek.

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych rozpoczęło złożenie kwiatów przez delegacje pod pomnikiem nauczycieli tajnego nauczania na szkolnym placu.


Część artystyczną wypełnił program, przygotowany przez młodzież LO, ukazujący bohaterstwo i odwagę żołnierzy, którzy po zakończeniu II Wojny Światowej walczyli z władzą komunistyczną w Polsce. Uczczono w ten sposób wszystkich bohaterów powojennej Polski walczących o prawdziwą, wolną Ojczyznę.

Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Poseł na Sejm RP Dariusz Bąk, starosta białobrzeski Sylwester Korgul, burmistrz Miasta i Gminy Adam Bolek, przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, ks. proboszcz Artur Hejda.

Serdecznie dziękujemy dyrekcji szkoły, nauczycielom i uczniom za przygotowanie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Białobrzegach.

 

baner na stronę urzędu gminy 250x250

 

airly

wifi4eu

 

szacowanie strat

azest res

ido

aplikacja mobilna

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

 

stop smog

opinia res

rodo

gazeta nowa logo

LPM logo 2018 rgb

 

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  logo adoptuj  logo mikro  logo sanepid