dsc 00091 marca w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Liceum Ogólnokształcącym im. Armii Krajowej w Białobrzegach odbyła się uroczystość upamiętniająca to święto. W oficjalnych uroczystościach wziął udział burmistrz Miasta i Gminy Adam Bolek.

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych rozpoczęło złożenie kwiatów przez delegacje pod pomnikiem nauczycieli tajnego nauczania na szkolnym placu.


Część artystyczną wypełnił program, przygotowany przez młodzież LO, ukazujący bohaterstwo i odwagę żołnierzy, którzy po zakończeniu II Wojny Światowej walczyli z władzą komunistyczną w Polsce. Uczczono w ten sposób wszystkich bohaterów powojennej Polski walczących o prawdziwą, wolną Ojczyznę.

Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Poseł na Sejm RP Dariusz Bąk, starosta białobrzeski Sylwester Korgul, burmistrz Miasta i Gminy Adam Bolek, przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, ks. proboszcz Artur Hejda.

Serdecznie dziękujemy dyrekcji szkoły, nauczycielom i uczniom za przygotowanie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Białobrzegach.

 


 

Baner Portal strona 1

 

baner Budżet obywatelski 1

 

Logo muzeum photoaidcom invert

logo UE rgb 1 2

 

rfrg

 

22208 ASYSTENT OSOBY NIEPE NOSPRAWNEJ tekst

679gison sip2

 

srodowisko

 

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

 

 imagesppobranea

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid