IMG 2171Zakończyły się prace przy budowie ulicy Nowej w Suchej. Na jej odbudowę Gmina Białobrzegi pozyskała środki finansowe z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z puli przeznaczonej na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Ulica Nowa w Suchej podczas gwałtownych opadów deszczu była notorycznie zalewana wodami opadowymi.


- Stan drogi był fatalny dlatego zdecydowaliśmy się na zgłoszenie jej do wojewody. Wystąpiliśmy o środki na usuwanie skutków klęsk żywiołowych i nasze starania przyniosły efekty – mówi burmistrz Adam Bolek.
W zakresie zadania było między innymi: ułożenie nawierzchni z kostki brukowej na długości 565 m, okrawężnikowanie drogi, utwardzenie poboczy. Wśród prac dodatkowych była modernizacja przepustów oraz usuniecie kolizji z infrastrukturą telekomunikacyjną.

Gmina Białobrzegi pozyskała na odbudowę drogi 389.666 tys. zł. Wartość całej inwestycji wyniosła 625.941 zł. Wykonawcą zadania była firma Insbud.

Pod koniec ubiegłego roku Urząd wystąpił z wnioskiem do wojewody o środki z puli klęskowej na kolejne drogi: ul. Wąską, Widok i ul. Herberta w Suchej oraz na ul. Broniewskiego, Lazurową, Srebrną i Rzeczną w Białobrzegach, których stan nawierzchni po nawalnych opadach deszczu jest bardzo zły. Czekamy na decyzję wojewody w tej sprawie.

 


 

Baner Portal strona 1

 

baner Budżet obywatelski 1

 

Logo muzeum photoaidcom invert

logo UE rgb 1 2

 

rfrg

 

22208 ASYSTENT OSOBY NIEPE NOSPRAWNEJ tekst

679gison sip2

 

srodowisko

 

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

 

 imagesppobranea

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid