plen

IMG 2171Zakończyły się prace przy budowie ulicy Nowej w Suchej. Na jej odbudowę Gmina Białobrzegi pozyskała środki finansowe z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z puli przeznaczonej na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Ulica Nowa w Suchej podczas gwałtownych opadów deszczu była notorycznie zalewana wodami opadowymi.


- Stan drogi był fatalny dlatego zdecydowaliśmy się na zgłoszenie jej do wojewody. Wystąpiliśmy o środki na usuwanie skutków klęsk żywiołowych i nasze starania przyniosły efekty – mówi burmistrz Adam Bolek.
W zakresie zadania było między innymi: ułożenie nawierzchni z kostki brukowej na długości 565 m, okrawężnikowanie drogi, utwardzenie poboczy. Wśród prac dodatkowych była modernizacja przepustów oraz usuniecie kolizji z infrastrukturą telekomunikacyjną.

Gmina Białobrzegi pozyskała na odbudowę drogi 389.666 tys. zł. Wartość całej inwestycji wyniosła 625.941 zł. Wykonawcą zadania była firma Insbud.

Pod koniec ubiegłego roku Urząd wystąpił z wnioskiem do wojewody o środki z puli klęskowej na kolejne drogi: ul. Wąską, Widok i ul. Herberta w Suchej oraz na ul. Broniewskiego, Lazurową, Srebrną i Rzeczną w Białobrzegach, których stan nawierzchni po nawalnych opadach deszczu jest bardzo zły. Czekamy na decyzję wojewody w tej sprawie.

 

airly

wifi4eu

 

szacowanie strat

azest res

ido

aplikacja mobilna

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

 

stop smog

opinia res

rodo

gazeta nowa logo

LPM logo 2018 rgb

 

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  logo adoptuj  logo mikro  logo sanepid