dsc 010419 listopada odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Miasta i Gminy Białobrzegi nowej kadencji. Zaprzysiężeni zostali radni i burmistrz, wybrano przewodniczącego Rady.

Na 19 listopada komisarz wyborczy zwołał pierwsze posiedzenie nowo wybranej Rady Miasta i Gminy Białobrzegi, na którym wybrano przewodniczącego, został nim radny Marcin Osowski. Radni na pierwszej sesji złożyli ślubowanie. Zaprzysiężony został również burmistrz Adam Bolek.


W tym samym dniu odbyła się druga sesja, której powołano wiceprzewodniczących rady, przewodniczących komisji stałych Rady oraz składy osobowe komisji.
Wiceprzewodniczącymi Rady zostali: radna Elżbieta Kaczmarek i radny Zenon Jachowski. Przewodniczącą Komisji Rewizyjnej została radna Magdalena Jeżowska, przewodniczącą nowo utworzonej Komisji Skarg, Wniosków i Petycji została radna Zofia Niezabitowska. Radni wybrali również przewodniczącą Komisji Budżetu i Inwestycji, została nią radna Alina Witkowska oraz przewodniczącego Komisji Edukacji, Rolnictwa i Spraw społecznych, której przewodniczyć będzie radny Andrzej Danis.
Po raz pierwszy obrady sesji były bezpośrednio transmitowane w internecie. Jest to wymóg ustawowy, który w tej kadencji będzie obowiązywał na wszystkich posiedzeniach Rady Miasta i Gminy. Zapis transmisji można odnaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy. Kolejne posiedzenie Rady Miasta i Gminy Białobrzegi odbędzie się w grudniu.
logo bieg pilicy 

Baner Portal strona 1

 

baner Budżet obywatelski 1

 

Logo muzeum photoaidcom invert

logo UE rgb 1 2

 

rfrg

 

22208 ASYSTENT OSOBY NIEPE NOSPRAWNEJ tekst

679gison sip2

 

srodowisko

 

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

 

 imagesppobranea

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid