img 200011 listopada świętowaliśmy 100. Rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. W Białobrzegach odbyły się uroczystości upamiętniające Święto Narodowe.

Uroczystości w Białobrzegach rozpoczął przemarsz delegacji, harcerzy, pocztów sztandarowych i Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Białobrzegach do kościoła parafialnego. Tam odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy akompaniamencie orkiestry.


O godzinie 12 odśpiewano Hymn Narodowy, po którym rozpoczęła się Msza Święta w intencji Ojczyzny. Po mszy delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem żołnierzy Armii Krajowej.
Kulminacyjnym punktem był przemarsz uczestników obchodów Narodowego Święta do białobrzeskiego Ratusza. Wśród uczestników marszu były dzieci z naszych przedszkoli, niosące 30 m flagę narodową, która po uroczystości zawisła na budynku Urzędu Miasta i Gminy.
Następnie w sali konferencyjnej Urzędu rozpoczął się koncert chóru Echo ze Lwowa pod dyrekcją Edwarda Kuca oraz Chóru Jedynka KEN ze szkoły podstawowej nr 1 w Białobrzegach pod dyrekcją Agaty Kowalczyk i Marty Wójcik-Marzec. Podczas koncertu chórów nastąpiło symboliczne odsłonięcie tablicy nadającej imię Marszałka Józefa Piłsudskiego Białobrzeskiemu Mostowi nad Pilicą (wykonano uchwałę Rady Miasta i Gminy z 30 września 2013 roku). Odsłonięcia tablicy dokonali Bartosz Chochlewicz i Antoni Fołtyn, uczniowie białobrzeskich szkół urodzeni w dniu 11 listopada.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za liczny udział w uroczystościach. Podziękowania składamy dowódcy uroczystości Panu Hubertowi Olszewskiemu, kapelmistrzowi Orkiestry Dętej Panu Radosławowi Piotrowskiemu, dyrekcjom przedszkoli, szkół z terenu gminy Białobrzegi, policji, wszystkim delegacjom, pocztom sztandarowym oraz harcerzom.

logo bieg pilicy 

Baner Portal strona 1

 

baner Budżet obywatelski 1

 

Logo muzeum photoaidcom invert

logo UE rgb 1 2

 

rfrg

 

22208 ASYSTENT OSOBY NIEPE NOSPRAWNEJ tekst

679gison sip2

 

srodowisko

 

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

 

 imagesppobranea

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid