ch02 20180820125808Zakończyły się prace związane z modernizacją monitoringu miejskiego w Białobrzegach. 27 kamer będzie strzegło bezpieczeństwa mieszkańców i porządku w mieście.

Zakończyła się modernizacja monitoringu miejskiego. Polegała ona na przejściu z sygnału radiowego na sygnał światłowodowy, wymianie akumulatorów podtrzymujących napięcie wymianie uszkodzonych kamer oraz dokupienie nowych kamer cyfrowych umożliwiających zapis w formacie HD.

Do tej pory monitoring oparty na transmisji danych drogą radiową był nieskuteczny, gdyż zapisany obraz był w minimalnej rozdzielczości uniemożliwiając jakąkolwiek identyfikację szczegółów zapisanego obrazu. Często również występowały przerwy w łączności radiowej przez co monitoring faktycznie nie funkcjonował. Dzięki zastosowaniu transmisji światłowodowej, poprawiła się jakość obrazu i skuteczność działania kamer. W strategicznych miejscach zainstalowane są kamery cyfrowe o dużej rozdzielczości. W tej chwili w Białobrzegach działa 27 kamer monitoringu, a obraz zapisywany jest w max. rozdzielczości zainstalowanych kamer. Bieżący podgląd z monitoringu wraz z możliwością sterowania kamerami posiadają funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach. Zapis obrazu odbywa się na serwerach Urzędu Miasta i Gminy.
Urząd zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych nie może wydać nagrania z monitoringu osobie prywatnej np. poszkodowanemu – nagranie wydaje się organom do tego upoważnionym np. Policji.

 

logo bieg pilicy 

Baner Portal strona 1

 

baner Budżet obywatelski 1

 

Logo muzeum photoaidcom invert

logo UE rgb 1 2

 

rfrg

 

22208 ASYSTENT OSOBY NIEPE NOSPRAWNEJ tekst

679gison sip2

 

srodowisko

 

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

 

 imagesppobranea

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid