autobus99 lipca 2024 roku w Urzędzie Miasta i Gminy Białobrzegi podpisano umowę na wykonanie robot budowlanych w formule "zaprojektuj i wybuduj" dotyczącą budowy dworca autobusowego w Białobrzegach. 

 Ta inwestycja nie tylko poprawi komfort podróży, ale także przyczyni się do ogólnego rozwoju gospodarczego i społecznego regionu, tworząc nowe możliwości zarówno dla mieszkańców, jak i dla turystów. 

 Umowa zakłada, że wykonawca ma dwa lata na realizację zadania, licząc od dnia podpisania umowy. Firma PPUH REMDOM Przemysław Żak będzie odpowiedzialna za przygotowanie projektu oraz budowę dworca autobusowego. Realizacja tej inwestycji ma na celu poprawę jakości infrastruktury komunikacyjnej w Białobrzegach, co przyczyni się do zwiększenia komfortu podróżowania zarówno mieszkańców, jak i turystów odwiedzających miasto.

autobus2

Koszt inwestycji wynosi ponad 7 milionów złotych, z czego 85% pokrywane jest z funduszy rządowych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja 8. Pozostałe środki będą pochodziły z budżetu Gminy Białobrzegi. 

Podpisanie umowy stanowi przełomowy krok w rozwoju infrastruktury komunikacyjnej Białobrzegów. Społeczność lokalna czekała na tę inwestycję z wielkim entuzjazmem. Nowoczesny dworzec nie tylko usprawni podróże, ale także doda miastu prestiżu.

 To symbol postępu i nowoczesności, który będzie służył mieszkańcom oraz turystom przez wiele lat. 

 

 

 

Polecamy


 

Baner Portal strona 1

 

baner Budżet obywatelski 1

 

Logo muzeum photoaidcom invert

logo UE rgb 1 2

 

 

22208 ASYSTENT OSOBY NIEPE NOSPRAWNEJ tekst

679gison sip2

 

srodowisko

 

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

 

 imagesppobranea

 

budzet obywatelski

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid