IMG 4799Trwają prace projektowe, dotyczące budowy dróg w miejscowości Sucha. Gmina Białobrzegi na ten cel pozyskała 5 mln zł z rządowego Programu Polski Ład, kierowanego do miejscowości, w których funkcjonowały PGR-y.

Przedmiot opracowania polega na wykonaniu kompletnej dokumentacji projektowej dla przebudowy ulic położonych w miejscowości Sucha. Zakres obejmuje ulice: Parkową, Ogrodową, Krótką, Grzybową, Suchą, Łąkową, Brzozową, Polną, Świerkową, Z. Herberta, Leśną, Wąską, Nadrzeczną, sięgacze od ul. Piaskowej, sięgacz od ul. Południowej, łącznik ulic Piaskowej i Szlacheckiej.  Projekt przewiduje dobranie odpowiedniej konstrukcji pod ustalone z Zamawiającym projektowane nawierzchnie - nawierzchnia bitumiczna bądź z kostki betonowej. Łączna długość projektowanych ulic to około 4,5 km. Prace projektowe potrwają do 30 marca.

- W tej chwili staramy się szukać rozwiązań projektowych w miejscach, gdzie nie wszystkie drogi spełniają dzisiejsze standardy np. szerokości oraz nie mają uregulowanego stanu prawnego – mówi burmistrz Adam Bolek.

Po otrzymaniu pełnej dokumentacji ogłoszony zostanie przetarg na budowę. Na ten cel Gmina pozyskała 5 mln zł z Rządowego Programu Polski Ład, kierowanego do miejscowości, w których funkcjonowały Państwowe Gospodarstwa Rolne. W tym roku powinny rozpocząć się prace budowlane.

Wykonawcą prac projektowych jest firma Beeq Sp. z.o.o. z siedzibą w Palikijach. Wartość prac projektowych to 119.925 zł.

 

logo bieg pilicy 

Baner Portal strona 1

 

baner Budżet obywatelski 1

 

Logo muzeum photoaidcom invert

logo UE rgb 1 2

 

rfrg

 

22208 ASYSTENT OSOBY NIEPE NOSPRAWNEJ tekst

679gison sip2

 

srodowisko

 

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

 

 imagesppobranea

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid