IMG 4430

Rozpoczęły się prace przy budowie ścieżki rowerowej przy drodze krajowej 48 w kierunku miejscowości Szczyty. Pierwszy etap prac potrwa do końca roku.

Formalna nazwa zadania to Budowa chodnika w pasie drogowym drogi krajowej 48. W zakresie kontraktu jest wykonanie krawężnikowania oraz podbudowy chodnika w śladzie dzisiejszego ciągu rowerowego od węzła drogowego Białobrzegi południe w kierunku miejscowości Szczyty. Długość budowanego odcinka to 1,4 km.

Po wykonaniu zakresu przewidzianego tym kontraktem, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, na przygotowanym odcinku, położy warstwę asfaltu (jeśli warunki pogodowe pozwolą będzie to jeszcze w tym roku, jeśli nie na wiosnę przyszłego roku). Wykonane zostanie również przejście dla pieszych na wysokości ogrodów działkowych. Gwarantuje to umowa zawarta przez Gminę Białobrzegi z dyrekcją GDDKiA w Warszawie.

Dodatkowo po zakończeniu prac budowlanych, przy ścieżce zamontowane zostaną tablice edukacyjne, ławeczki i infrastruktura rowerowa przygotowane przez Nadleśnictwo Dobieszyn. W tym zakresie Gmina Białobrzegi podpisała porozumienie z Nadleśnictwem Dobieszyn, reprezentowanym przez nadleśniczego Pawła Sułkowskiego.

Wartość podpisanej umowy z firmą Insbud opiewa na kwotę 438.280,98 zł.

logo bieg pilicy 

Baner Portal strona 1

 

baner Budżet obywatelski 1

 

Logo muzeum photoaidcom invert

logo UE rgb 1 2

 

rfrg

 

22208 ASYSTENT OSOBY NIEPE NOSPRAWNEJ tekst

679gison sip2

 

srodowisko

 

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

 

 imagesppobranea

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid