Resized 20230924 133726

24 września otwarta została świetlica wiejska wraz z remizą strażacką w Suchej. Obiekt ma służyć strażakom oraz lokalnej społeczności.

Na zaproszenie burmistrza Miasta i Gminy Adama Bolka i prezesa OSP Sucha Zenona Jachowskiego w Suchej stawiły się liczne poczty sztandarowe OSP z terenu powiatu, przedstawiciele władz wojewódzkich na czele z radnym sejmiku Leszkiem Przybytniakiem, powiatowych z wicestarostą Bartłomiejem Kowalczykiem. Na otwarcie przybył komendant Państwowej Straży Pożarnej Grzegorz Gozdek , dyrektorzy jednostek podległych oraz radni z przewodniczącym Rady Miasta i Gminy Marcinem Osowskim.

Uroczystości rozpoczęła msza święta odprawiona w intencji strażaków i mieszkańców Suchej. Część strażacką rozpoczęło podniesienie flagi państwowej i hymn państwowy, odegrany przez Orkiestrę Dętą OSP w Białobrzegach. Zasłużeni strażacy odebrali odznaczenia. Burmistrz i przewodniczący rady wręczyli honorową odznakę Zasłużony dla Miasta i Gminy Białobrzegi Panu Piotrowi Kacprzakowi. Następnie dokonano uroczystego otwarcia strażnicy i świetlicy. Księża kapelani dokonali poświęcenia budynku.

- Cieszę się, że wreszcie zakończyliśmy to ważne zadanie. Mam nadzieję, że nowo powstała remiza i świetlica będą służyły wszystkim mieszkańcom Suchej, a Ochotniczej Straży Pożarnej pozwolą jeszcze skuteczniej działać dla bezpieczeństwa obywateli – mówi burmistrz Adam Bolek.

Na koniec oficjalnej części organizatorzy podziękowali sponsorom oraz wszystkim tym, którzy zaangażowali się w budowę nowej strażnicy.

 

logo bieg pilicy 

Baner Portal strona 1

 

baner Budżet obywatelski 1

 

Logo muzeum photoaidcom invert

logo UE rgb 1 2

 

rfrg

 

22208 ASYSTENT OSOBY NIEPE NOSPRAWNEJ tekst

679gison sip2

 

srodowisko

 

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

 

 imagesppobranea

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid