IMG 39429 września w Stawiszynie otwarto nowy plac zabaw oraz boisko. Z tej okazji odbył się Piknik Historyczno-Integracyjny, w którym wzięli udział mieszkańcy Stawiszyna i Dąbrówki, przygotowany przez KGW Wierzbinki.

Dzięki dobrej współpracy samorządu Miasta i Gminy Białobrzegi z lokalną społecznością w Stawiszynie powstał plac zabaw oraz boisko. Gmina Białobrzegi pod ten cel przekazała działkę oraz sfinansowała część prac. Dwuletnie środki finansowe z tzw. funduszu sołeckiego mieszkańcy przeznaczyli na niektóre prace. Część prac wykonana została również w czynie społecznym.

- Jest to jeden z najładniejszych placów zabaw w okolicy. Serdecznie dziękuję za duże zaangażowanie mieszkańcom Stawiszyna i Dąbrówki, a w szczególności Pani radnej Annie Nowackiej i sołtysowi Piotrowi Zielińskiemu. Razem można zrobić wiele – mówi burmistrz Adam Bolek.

Festyn zgromadził liczną społeczność mieszkańców. Był przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich Wierzbinki ze Stawiszyna. Środki finansowe na ten cel KGW pozyskało z programu Działaj lokalnie z Fundacji Klementyna. Oprócz smakołyków przygotowanych przez koło, był turniej piłki nożnej dzieci i dorosłych, biegi przełajowe, dmuchańce i liczne atrakcje dla dzieci.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

logo bieg pilicy 

Baner Portal strona 1

 

baner Budżet obywatelski 1

 

Logo muzeum photoaidcom invert

logo UE rgb 1 2

 

rfrg

 

22208 ASYSTENT OSOBY NIEPE NOSPRAWNEJ tekst

679gison sip2

 

srodowisko

 

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

 

 imagesppobranea

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid