20230526 125638Rozpoczęła się realizacja kontraktu opiewającego na kwotę prawie 11 mln zł, dotyczącego Budowy dróg gminnych na terenie miasta Białobrzegi. Prace będą prowadzone jednocześnie w kilku miejscach.

Zadanie rozpoczęło się na osiedlu za ulicą Polną, gdzie firma przystąpiła do prac na ulicy Orzeszkowej i Baczyńskiego – tutaj wykonany będzie również kanał deszczowy. W lipcu i sierpniu prace ruszą w innych miejscach tego osiedla i dotyczyć będą dobudowy oświetlenia. Do wakacji harmonogram przewiduje rozpoczęcie prac brukarskich na ulicy Krakowskiej, w wakacje ruszą prace na osiedlu Mikowska i dotyczyć będą przebudowy chodników. W 2023 roku wykonane powinno być ponad 50% zakresu inwestycji. Realizacja całego zadania zakończy się w przyszłym roku.

Przypomnijmy, zadanie będzie realizowane na czterech białobrzeskich osiedlach: na osiedlu za ul. Polną wykonane zostaną ulice i prawie wszystkie chodniki, uzupełnione zostanie oświetlenie oraz wykonane zostanie odwodnienie; na osiedlu Jana Pawła II wykonana zostanie ulica Sięnkiewicza oraz brakujące chodniki; na osiedlu Nowiny nową nawierzchnię zyska ulica Srebrna na odcinku do ul. Krakowskiej, fragment ulicy Białej oraz ulica Lawendowa; na osiedlu Mikowska wykonana zostanie nawierzchnia ulicy Krakowskiej oraz ułożone zostaną brakujące chodniki.

Środki finansowe w wysokości 10,3 mln zł Gmina Białobrzegi pozyskała z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.
Zadanie wykonuje firma Arbud Investment SP. z o.o. z Radomia za kwotę 10.998.506,74 zł.


 

Baner Portal strona 1

 

baner Budżet obywatelski 1

 

Logo muzeum photoaidcom invert

logo UE rgb 1 2

 

 

22208 ASYSTENT OSOBY NIEPE NOSPRAWNEJ tekst

679gison sip2

 

srodowisko

 

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

 

 imagesppobranea

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid