plakat_mdb2023_f_rgb_1.jpgW sobotę 27 maja odbędą się Majowe Dni Białobrzegów. Gwiazdą tegorocznej edycji będzie Andrzej Piaseczny. Na białobrzeskiej scenie wystąpią również znani i lubiani artyści polskiej sceny muzycznej.

Na targowisku miejskim wydarzenie rozpocznie się od wspólnego gotowania Mateusza Krojenki – finalisty Master Chef Polska z Kołami Gospodyń Wiejskich ze Stawiszyna i Suchej. W ramach wspólnego gotowania powstanie 500 porcji degustacyjnych dla wszystkich chętnych.

Inaugurację występów na scenie rozpocznie Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Białobrzegach, która oprócz uroczystego odegrania hejnału Białobrzegów zaprezentuje muzyczną podróż po różnych zakątkach świata.

Kolejnym punktem programu będzie występ Kamila Kossakowskiego czyli zespołu DiscoBoys, który od wielu lat rozwija swoją działalność.

Kolejną muzyczną kartę odsłonią białobrzescy artyści, a więc zespół Hlopaky. Jak mówią o sobie są grupą przyjaciół z podwórka ze wspólną pasją - hip-hopem. Hlopaky sami piszą teksty, produkują swoje kawałki i szturmem zdobywają coraz większą popularność. W Białobrzegach wystąpią z grupą 46 Label.

Po godzinie 18.00 na białobrzeskiej scenie wystąpi Magda Bereda czyli jedna z najpopularniejszych polskich youtuberek i wokalistek młodego pokolenia. Zasłynęła dzięki coverowi popularnej piosenki "Despacito". Od tego czasu zachwyca fanów swoim muzycznym talentem. Warto wspomnieć, że wokalistka 9 czerwca wystąpi na 60. KFPP Opole 2023 z piosenką „Jest mi do twarzy we własnej osobie”.

Kolejną artystką, która zaśpiewa na naszej scenie będzie Daria MARX Marcinkowska. Najbardziej znane utwory artystki to między innymi utwór "Paranoia", z którym Daria wystąpiła w krajowym finale eliminacji do 66. Konkursu Piosenki Eurowizji i zajęła drugie miejsce.

Gwiazdą wieczoru będzie Andrzej Piaseczny, który od lat cieszy się niesłabnącą popularnością, ma tysiące fanów, budzi powszechną sympatię i szacunek. W niedzielę 28 maja o godz. 18.00 w sali sportowej szkoły podstawowej wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej Edyta Geppert (wejście na koncert za okazaniem bezpłatnego biletu).

Majowym Dniom Białobrzegów będzie towarzyszyła zbiórka charytatywna, która będzie prowadzona w kilku lokalizacjach na placu targowym na rzecz Oliwierka Skowrońskiego urodzonego jako wcześniak w 28. tygodniu ciąży oraz zbiórka krwi prowadzona przez Polskie Centrum Krwiodawstwa. Ponadto stowarzyszenie WBR Bikers przygotowało wiele atrakcji w tym pokaz zabytkowych motocykli i samochodów.

Rodzinny piknik w ramach Majowych Dni Białobrzegów tradycyjnie zakończymy zabawą pod chmurką z DJ-em do późnych godzin nocnych.


 

Baner Portal strona 1

 

baner Budżet obywatelski 1

 

Logo muzeum photoaidcom invert

logo UE rgb 1 2

 

 

22208 ASYSTENT OSOBY NIEPE NOSPRAWNEJ tekst

679gison sip2

 

srodowisko

 

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

 

 imagesppobranea

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid