IMG 3188Gmina Białobrzegi pozyskała środki finansowe z czterech programów ogłoszonych przez Samorząd woj. Mazowieckiego. Łączna kwota pozyskanych środków to 236 tys. zł.

W Radomiu burmistrz Adam Bolek i skarbnik gminy Iwona Czwarno-Olczykowska podpisali umowy z wicemarszałkiem woj. Mazowieckiego Rafałem Rajkowskim na cztery zadania, które będą realizowane ze środków pozyskanych z programów Samorządu woj. Mazowieckiego.

Pierwsze zadanie to dofinansowanie w kwocie 200 tys. zł budowy drogi gminnej w miejscowości Szczyty. Zadanie to przewiduje budowę drogi o długości 500 m. Środki na ten cel pochodzą z programu dofinansowującego budowę dróg prowadzących do gruntów rolnych.

Drugie dofinansowane zadanie to sterylizacja bezdomnych psów. Z wnioskiem wystąpił Zakład Usług Komunalnych. Decyzją samorządu woj. mazowieckiego gmina na realizację zadania otrzymała 9.875,00 zł. Środki finansowe pochodzą z Mazowieckiego Programu Wsparcia Zapobiegania Bezdomności Zwierząt – Mazowsze dla zwierząt 2023.

Z kolei 16.605,00 zł gmina pozyskała na przygotowanie Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Białobrzegi do roku 2030. Środki te pochodzą z programu Mazowsze dla czystego powietrza. Celem przygotowania dokumentu jest opracowanie bazy danych, zawierających usystematyzowane informacje, pozwalające na ocenę gospodarki energią w Gminie Białobrzegi, która zawierać będzie mi.in. inwentaryzację emisji gazów cieplarnianych oraz sporządzenie dokumentacji niezbędnej do przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko.

10 tys. zł gmina pozyskała dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Stokrotka” w Białobrzegach. To dofinansowanie pozwoli na oświetlenie solarne alejek działkowych. Środki pochodzą z programu Mazowsze dla działkowców.

Wszystkie zadania będą realizowane w tym roku.


 

Baner Portal strona 1

 

baner Budżet obywatelski 1

 

Logo muzeum photoaidcom invert

logo UE rgb 1 2

 

 

22208 ASYSTENT OSOBY NIEPE NOSPRAWNEJ tekst

679gison sip2

 

srodowisko

 

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

 

 imagesppobranea

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid