polska ukraina flagaPrzy Urzędzie Miasta i Gminy w Białobrzegach powołane zostało Gminne Centrum Pomocy dla Ukrainy. Celem działania Centrum jest koordynacja działań pomocowych na terenie Ziemi białobrzeskiej, związanych z sytuacją na Ukrainie.

Powołana przez burmistrza grupa będzie działać w ramach Miejsko-Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Jej celem jest koordynacja działań już prowadzonych w gminie przez wolontariuszy różnych organizacji i instytucji. Gminne Centrum Pomocy dla Ukrainy koordynować będzie dwa aspekty pomocy: szukanie kwater dla uchodźców oraz zbiórkę darów. Dlatego prosimy wszystkich, którzy chcą wesprzeć działania wolontariuszy o następującą pomoc

  1. KWATERY. Zgłaszanie chęci przyjęcia migrantów na terenie powiatu, poprzez wypełnienie deklaracji. Deklaracje można składać w Urzędzie Miasta i Gminy w Białobrzegach, w siedzibie Koalicji dla Młodych ul. Reymonta 11 lub hali sportowej. Wypełniona deklaracja pozwoli stworzyć bazę danych kwater, do których będą kierowani uchodźcy. Da to również możliwość identyfikacji przybywających na nasz teren osób z Ukrainy.
  1. DARY. Przynoszenie przede wszystkim środków medycznych na halę sportową (ul. Reymonta 13a) oraz wpłacanie środków finansowych na ich zakup na konto: 31911700000022843620000130 (tytuł: darowizna na pomoc). Zakupione środki medyczne przekazane zostaną władzom Rawy Ruskiej na Ukrainie do dalszej ich dystrybucji w okręgach objętych działaniami wojennymi.

Wszelkie chęci pomocy prosimy, aby były uzgadniane z Gminnym Centrum Pomocy dla Ukrainy pod numerem telefonu: 483863000 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W skład Gminnego Centrum Pomocy dla Ukrainy powołani zostali:

Mieczysław Danielewicz – zastępca burmistrza

Monika Kalinowska – inspektor - zarządzanie kryzysowe w Urzędzie Miasta i Gminy

Dawid Nowak – Koalicja dla Młodych

Ewelina Poziomecka – Koalicja dla Młodych

Katarzyna Zalewska – Szlachetna Paczka

Deklaracja do pobrania

Ankieta elektroniczna

logo bieg pilicy 

Baner Portal strona 1

 

baner Budżet obywatelski 1

 

Logo muzeum photoaidcom invert

logo UE rgb 1 2

 

rfrg

 

22208 ASYSTENT OSOBY NIEPE NOSPRAWNEJ tekst

679gison sip2

 

srodowisko

 

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

 

 imagesppobranea

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid