w zakresie:
  • rozwoju ogólnodostępnej infrastruktury publicznej oraz zwiększenia dostępu usług dla ludności,
  • włączenia i aktywizacji seniorów ludzi młodych do 25 roku życia lub osób w niekorzystnej sytuacji,
  • wspierania inicjatyw partnerskich,
  • zachowania dziedzictwa lokalnego Zapilicza,
  • wsparcia opracowania koncepcji inteligentnych wsi,
  • rozwoju pozarolniczej działalności gospodarczej, w tym gospodarstw agroturystycznych
    i zagród edukacyjnych,
  • podejmowania pozarolniczej działalności gospodarczej - zagród edukacyjnych.
Informujemy, że w drugiej połowie 2024 roku planowane są nabory wniosków o udzielenie wsparcia w ramach PS WPR na lata 2023-2027. Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych naborów:
Istotnym elementem zasad pozyskiwania środków jest zapewnienie spójności projektów z celami określonymi w Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR). Proces pozyskiwania środków w ramach PS WPR na lata 2023-2027 wymaga skrupulatności oraz odpowiedniego przygotowania projektów dlatego LGD „Zapilicze” oferuje wsparcie w zakresie doradztwa na etapie realizacji projektów.
Kluczowym elementem strategii są fundusze, które LGD pozyskało na potrzeby nadchodzących naborów, i które stanowią okazję dla lokalnych społeczności do ubiegania się o wsparcie finansowe na realizację projektów związanych z rozwojem obszaru Powiatu Białobrzeskiego.
  • Rozwój ogólnodostępnej infrastruktury publicznej oraz zwiększenie dostępu usług dla ludności
  • Termin: listopad
  • Rodzaj operacji: konkurs;
  • Kto może się ubiegać: JST, organizacje pozarządowe;
  • Przewidywany budżet: 140 000 euro.
  1. Aktywne i zintegrowane Zapilicze – włączenie i aktywizacja seniorów, ludzi młodych do 25 roku życia lub w niekorzystnej sytuacji
  • Termin: grudzień
  • Rodzaj operacji: konkurs;
  • Kto może się ubiegać: JST, organizacje pozarządowe;
  • Przewidywany budżet: 120 000 euro.
O kolejnych naborach i działaniach będziemy Państwa informować na bieżąco na naszej stronie internetowej www.zapilicze.pl.
Kontakt:
Plac Zygmunta Starego 9, 26-800 Białobrzegi