p1160114W piątek 13 listopada w Białobrzeskiej Galerii Sztuki mieszczącej się w Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Janem Kantym Skrzypczyńskim, białobrzeskim artystą, rzeźbiarzem.

Autor zapoznał przybył gości z arkanami sztuki rzeźbiarskiej, którą uprawia z pasją od 45 lat. Wśród zgromadzonych na sali rzeźb oraz płaskorzeźb możemy zobaczyć różnorodne motywy wynikające z bogatej wyobraźni autora.

W dyskusji jaka wywiązała się w trakcie spotkania pomiędzy dyrektor biblioteki Sylwią Chojnacką – Tuzimek, a autorem wystawy – Janem Kantym Skrzypczyńskim ujawnił się jego kolejny talent – poezja. Z chwilą, gdy Jan Kanty zaczął przedstawiać publiczności fraszki swojego autorstwa, sala wypełniła się śmiechem. Dopełnieniem uzdolnień autora okazały się rysunki o tyle ciekawe, że przedstawiające motywy białobrzeskie. Jednym słowem - Ci wszyscy którzy przybyli w piątkowy wieczór na spotkanie nie zaznali nudy. Wyrazem ogólnego zadowolenia i uznania są dyplomy wręczone artyście przez przedstawicieli lokalnych władz – burmistrza Miasta i Gminy Białobrzegi - Adama Bolka, zastępcy burmistrza Mieczysława Danielewicza oraz dyrektora Biblioteki Publicznej Sylwię Chojnacką – Tuzimek. Wystawę prac pana Jana można podziwiać w Białobrzeskiej Galerii Sztuki do końca listopada.

 

 

 

 

Baner Portal strona 1Logo muzeum photoaidcom invert

logo UE rgb 1 2

 

rfrg

 

22208 ASYSTENT OSOBY NIEPE NOSPRAWNEJ tekst

679gison sip2

 

czyste powiet

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 imagesppobranea

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid