p1160114W piątek 13 listopada w Białobrzeskiej Galerii Sztuki mieszczącej się w Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Janem Kantym Skrzypczyńskim, białobrzeskim artystą, rzeźbiarzem.

Autor zapoznał przybył gości z arkanami sztuki rzeźbiarskiej, którą uprawia z pasją od 45 lat. Wśród zgromadzonych na sali rzeźb oraz płaskorzeźb możemy zobaczyć różnorodne motywy wynikające z bogatej wyobraźni autora.

W dyskusji jaka wywiązała się w trakcie spotkania pomiędzy dyrektor biblioteki Sylwią Chojnacką – Tuzimek, a autorem wystawy – Janem Kantym Skrzypczyńskim ujawnił się jego kolejny talent – poezja. Z chwilą, gdy Jan Kanty zaczął przedstawiać publiczności fraszki swojego autorstwa, sala wypełniła się śmiechem. Dopełnieniem uzdolnień autora okazały się rysunki o tyle ciekawe, że przedstawiające motywy białobrzeskie. Jednym słowem - Ci wszyscy którzy przybyli w piątkowy wieczór na spotkanie nie zaznali nudy. Wyrazem ogólnego zadowolenia i uznania są dyplomy wręczone artyście przez przedstawicieli lokalnych władz – burmistrza Miasta i Gminy Białobrzegi - Adama Bolka, zastępcy burmistrza Mieczysława Danielewicza oraz dyrektora Biblioteki Publicznej Sylwię Chojnacką – Tuzimek. Wystawę prac pana Jana można podziwiać w Białobrzeskiej Galerii Sztuki do końca listopada.

 

 

logo bieg pilicy 

Baner Portal strona 1

 

baner Budżet obywatelski 1

 

Logo muzeum photoaidcom invert

logo UE rgb 1 2

 

rfrg

 

22208 ASYSTENT OSOBY NIEPE NOSPRAWNEJ tekst

679gison sip2

 

srodowisko

 

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

 

 imagesppobranea

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid