img 2411W dniach 19-21 października 2018 r. w Białobrzegach odbędą się Mistrzostwa Świata w Tańcach Par.

Podczas wizyty w Białobrzegach ze stanem przygotowań do mistrzostw zapoznała się Pani Fiona Johnson Kocjančič – Vice Prezydent Międzynarodowej Federacji Tańca (International Dance Oganization - IDO). Podczas wizyty, która odbyła się 17 maja br Pani Prezydent spotkała się z organizatorami Mistrzostw, wzięła udział w konferencji prasowej z przedstawicielami mediów, a także wizytowała obiekty hali sportowej w Białobrzegach – jako miejsce rozgrywania zawodów.


W spotkaniu wzięli udział: Burmistrz Adam Bolek, Rafał Rajkowski – Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego,  Piotr Patłaszyński – Prezes Polskiej Federacji Tańca, Andrzej Łukomski – Dyrektor MGOK w Białobrzegach oraz Sławomir Bielecki – Sekretarz Miasta.

Mistrzostwa, które odbędą się w Białobrzegach to kontynuacja czołowej imprezy tanecznej na świecie, która po raz pierwszy jest organizowana w Polsce. Udział w niej biorą najwyższej klasy tancerze  i choreografowie. Zeszłoroczne mistrzostwa, które odbyły się w Lionie we Francji zgromadziły reprezentacje kilkunastu krajów oraz ponad dwa tysiące zawodników i zawodniczek.  
Podczas Mistrzostw zawodnicy będą rywalizować o tytuł Mistrza Świata w następujących tańcach: Argentine Tango, Bachata, Caribbean Show, Merengue, Salsa, Tango Salon, Tango Escenatio, Tango Milonga, Tango Vals, Disco Hustle/Fox/Swing i Special Couple Dance.

Przyznanie Białobrzegom organizacji imprezy rangi mistrzostw świata to wielkie wyróżnienie, Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu, a w szczególności Panu Piotrowi Patłaszyńskiemu i Andrzejowi Łukomskiemu. Jesteśmy przekonani, że będzie to wielkie wydarzenie dla naszych mieszkańców.

 000ENE57FV4XD3BA C411

 

 

logo UE rgb 1 2

 

rfrg

679gison sip2

 

czyste powiet

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 imagesppobranea

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid