plen

IMG 6530 800x53313 października 2017 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Białobrzegach odbyło się spotkanie z Ryszardem Sobolewskim podróżnikiem, fotoreporterem i dziennikarzem p.n. „Poznaj Wenezuelę”.

Pan Sobolewski mówi o sobie: „Pasją moją są dalekie podróże i fotografowanie. Ameryka Łacińska to mój drugi dom.” Fotografia i marzenia o zwiedzeniu odległych lądów towarzyszyły mu od najmłodszych lat. Uwielbiał oglądać relacje z wypraw Toniego Halika, Stanisława Szwarca Bronikowskiego.

Pierwsze podróże odbył w połowie lat osiemdziesiątych, ale sytuacja polityczna ograniczyła je tylko do niektórych krajów europejskich. Marzenia o dalekich podróżach zaczęły się spełniać w 2002 roku, kiedy to udał się do Gwatemali. Potem był Meksyk i spotkanie ze zdumiewającą kulturą Azteków i Majów, następnie kolebka Inków - Ekwador. Niezapomnianych wrażeń dostarczyła podróż do Peru słynącego z Machu Pikchu, Cusco, Arguipy, Chan Chan, kanionu del Colca i płaskowyżu Nazca. Kolejnym krajem była gościnna Boliwia. Kilkudniowe pobyty w Brazylii, Kolumbii, Wenezueli oraz Indiach nie satysfakcjonują podróżnika, który już planuje dłuższe wyprawy do tych państw. Każda wyprawa to bagaż wrażeń, którymi chętnie się dzieli poprzez artykuły ukazujące się na łamach różnych czasopism, a także wystawy fotograficzne, organizowane na terenie całego kraju, nad którymi honorowy patronat sprawują ambasadorzy prezentowanych krajów. Jego piątkowa prezentacja dotycząca piękna Wenezueli cieszyła się ogromnym zainteresowaniem nie tylko ze strony miłośników podróży, ale także młodzieży ciekawej świata. Spotkanie uświetnił I sekretarz Wenezueli Dimas Jesus Alvarenga Guerra oraz Sekretarz Miasta i Gminy Białobrzegi Sławomir Bielecki. Dzięki sponsorom czyli właścicielom firm: „Galeria Smaku” i „Zajazdu Jagiellońskiego”  sekretarz Wenezueli mógł spróbować polskich potraw lokalnych takich jak przepyszne pyzy z mięsem, bigos, pierogi czy kapustę z grochem. Za co serdecznie sponsorom dziękujemy.
Całe spotkanie przebiegło w miłej, interesującej atmosferze i wzbudziło marzenia oraz tęsknotę za poznawaniem ciekawych zakątków ziemi.

Pakiet 15 Co stracisz jeśli się nie spiszesz

 nsp 300x600px 002

 

679gison sip2

 

czyste powietrze1

 

 

ceeb12stop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

 

opinia res

rodo

 

LPM logo 2018 rgb

 

images

pobrane

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid