plen

BURMISTRZ MIASTA I GMINY BIAŁOBRZEGI miejsko gminny ośrodek kultury w białobrzegachHejnał – jako jeden z symboli Białobrzegów – będzie grany na Placu Zygmunta Starego. Inauguracyjne wykonanie hejnału nastąpi w Święto Niepodległości w dniu 11 Listopada o godz. 12.00 w roku jubileuszu 480 lat nadania praw miejskich Białobrzegom.

Skomponowany kilkanaście lat temu przez Zbigniewa Stanisława Woźnego – białobrzeskiego kompozytora, wykładowcę muzyki – hejnał to jeden z symboli Białobrzegów. W przeszłości odtwarzany był z wieży białobrzeskiego kościoła.

- Myślę, że był to świetny pomysł. Dlatego dzisiaj w roku jubileuszu naszego miasta, chcemy przywrócić hejnałowi należne miejsce. Mam nadzieję, że hejnał doda splendoru naszemu miastu i gminie, i stanie się jedną z atrakcji Białobrzegów – mówi burmistrz Adam Bolek.

Hejnał będzie grany „na żywo” z okna sali konferencyjnej Ratusza w każdą niedzielę, święta oraz ważne wydarzenia i rocznice o godz. 12.00. Wykonywać go będzie na trąbce, na zmianę, czterech muzyków Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Białobrzegach: Mieczysław Gutkiewicz, Przemysław Wieteska, Sebastian Pakuła i Tomasz Ogorzałek. Nad wszystkim czuwać będzie kapelmistrz orkiestry Sławomir Dąbrowski i dyrektor MGOK Andrzej Łukomski.

Pierwsze wykonanie hejnału nastąpi 11 Listopada 2020 roku w samo południe. Zapraszamy!hejnal gmina

 logo UE rgb 1 2

 

679gison sip2

 

czyste powiet

 

 

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

 

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 

images

pobrane

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid