plen

IMG 3349Trwają prace związane z modernizacją oczyszczalni ścieków w Białobrzegach w ramach realizacji zadania Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w Gminie Białobrzegi. Wartość zadania to aż 15,2 mln zł.

W ramach zadania, istniejąca oczyszczalnia ścieków zostanie rozbudowana o nowe osadniki wtórne. Prace nad ich budową dobiegają końca. Powstanie stacja dmuchaw, przepompownia wody technicznej, przepompownia osadów oraz budynek odwadniania i suszenia osadów. Prace przy tych obiektach są zaawansowane. Teren oczyszczalni zabezpieczony zostanie wałem przeciwpowodziowym. Ten zakres prac rozpocznie się na wiosnę przyszłego roku. Wykonanie tej inwestycji spowoduje, że białobrzeska oczyszczalnia ścieków będzie w stanie przyjąć więcej ścieków oraz jakość odprowadzanej wody będzie lepsza.

 

Modernizacja oczyszczalni to największa inwestycja w ramach realizacji zadania Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w Gminie Białobrzegi, etap II. Wartość kontraktu to aż 15.248.999,99 zł. Na tę inwestycję Gmina Białobrzegi pozyskała środki z Unii Europejskiej za pośrednictwem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 64% wartości zadania.

Termin zakończenia zadania to druga połowa 2021 roku.

 logo UE rgb 1 2

 

679gison sip2

 

czyste powiet

 

 

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

 

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 

images

pobrane

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid