plen

IMG 3342W dniu 7 października, podpisana została umowa na rozbudowę Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Białobrzegach. Wykonawcą prac będzie firma Archibud z Radomia, a wartość kontraktu to 3,85 mln zł.

W budynku MGOK-u burmistrz Adam Bolek podpisał umowę z firmą Archibud, reprezentowaną przez prezes Małgorzatę Pluta na rozbudowę Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury. W podpisaniu umowy uczestniczyli również dyrektor MGOK Andrzej Łukomski, naczelnik wydziału inwestycji Przemysław Woźniak oraz wykonawca zadania Piotr Pluta. Na zadanie to Gmina Białobrzegi pozyskała środki finansowe w wysokości 1,8 mln zł z samorządu województwa mazowieckiego.

Prace budowlane rozpoczną się w październiku 2020 roku i potrwają do marca 2022 roku. Firma Achibud zrealizuje zadanie za kwotę 3.885.921,12 zł.

Przypomnijmy, 18 lipca 2019 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Białobrzegach burmistrz Adam Bolek i wicemarszałek woj. mazowieckiego Rafał Rajkowski podpisali umowę na dofinansowanie budowy nowego skrzydła Domu Kultury. Gmina Białobrzegi otrzymała 1,8 mln zł na to zadanie.

Umowa dotacji w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju Województwa Mazowieckiego, przewiduje budowę nowego skrzydła budynku. Pod koniec ubiegłego roku rozebrano niedokończony kinoteatr, którego budowa rozpoczęła się w latach 70. XX wieku.

W nowym obiekcie mieścić się będzie kino (na 55 miejsc) oraz nowoczesna czytelnia. Całość będzie tak zaprojektowana, że na potrzeby większych imprez sala pomieści ponad 200 osób widowni. Przebudowane zostanie również otoczenie budynku, powstaną parkingi i mała architektura. Całość zyska nowe oświetlenie i zieleń.

baner na stronę urzędu gminy 250x250

 

airly

wifi4eu

 

szacowanie strat

azest res

ido

aplikacja mobilna

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

 

stop smog

opinia res

rodo

gazeta nowa logo

LPM logo 2018 rgb

 

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  logo adoptuj  logo mikro  logo sanepid