plen

IMG 0898W środę 26 sierpnia podpisana została umowa z firmą Rafex  na renowację białobrzeskich jezior. Prace rozpoczną się we wrześniu i potrwają do listopada bieżącego roku.

W obecności wicemarszałka województwa mazowieckiego Rafała Rajkowskiego, burmistrz Adam Bolek i prezes firmy Rafex Rafał Mańko, podpisali umowę na renowację białobrzeskich jezior. Na ten cel gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 800 tys. zł z Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach programu wspierającego Budowę i renowację zbiorników wodnych służących małej retencji.

  - To kolejny etap zagospodarowania terenów nadpilicznych. Dzięki temu dofinansowaniu nasze jeziora zostaną pogłębione i oczyszczone z roślinności, która systematycznie zmniejsza ich zdolności retencyjne. Również dzięki tej inwestycji zwiększy się natlenienie wody co powinno się przyczynić do większej bioróżnorodności – mówi burmistrz Adam Bolek.

Zakres prac, który zostanie wykonany, będzie obejmował oczyszczenie jeziora zachodniego na 1/3 powierzchni (zgodnie z wytycznymi RDOŚ) i wschodniego (w całości), poprzez ich odmulenie. Prace te zwiększą pojemność retencyjną jezior oraz spowolnią proces zarastania zbiorników.

Wartość kontraktu to 1.039.743,60 zł. Prace rozpoczną się we wrześniu a zakończą w listopadzie bieżącego roku. Wykonawcą prac będzie firma P.R.B. RAFEX z siedzibą Mirowie Starym.

 logo UE rgb 1 2

 

679gison sip2

 

czyste powiet

 

 

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

 

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 

images

pobrane

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid