plen

DSC 0167Gmina Białobrzegi pozyskała 80 tys. zł na przeprowadzenie inwentaryzacji źródeł ciepła, używanych w domach jednorodzinnych na terenie gminy. Środki finansowe pochodzą z Urzędu Marszałkowskiego woj. Mazowieckiego.

Środki te pozwolą sprawdzić strukturę źródeł ciepła w domach jednorodzinnych na terenie gminy. Badanie przeprowadzone zostanie metodą wywiadu bezpośredniego z właścicielami  ok. 3500 budynków. Na tej podstawie stworzona zostanie baza źródeł ciepła na terenie gminy. Wykonana inwentaryzacja pozwoli na określenie skali problemu i wdrożenie skutecznych rozwiązań, mających na celu poprawę jakości powietrza na terenie miasta i gminy Białobrzegi. Kolejnym krokiem będzie ubieganie się przez samorząd gminny o środki zewnętrzne na wymianę pieców z węglowych na ekologiczne.

 - Aby umożliwić wymianę pieców węglowych na inne powinniśmy mieć wiedzę ile ich jest w naszej gminie. To pozwoli nam poznać skalę zjawiska i ubiegać się o dotację na ich wymianę – mówi Adam Bolek burmistrz Białobrzegów.

Stosowną umowę na realizację zadania w dniu 10 lipca podpisali: wicemarszałek woj. Mazowieckiego Rafał Rajkowski, burmistrz Miasta i Gminy Adam Bolek w obecności radnego Sejmiku woj. mazowieckiego Leszka Przybytniaka i skarbnik gminy Białobrzegi Iwony Czwarno-Olczykowskiej.

Zadanie realizowane będzie w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza Mazowsze 2020. Termin zakończenia inwentaryzacji to listopad 2020 r. Koszt realizacji zadania w całości zostanie sfinansowany ze środków samorządu woj. mazowieckiego.

 logo UE rgb 1 2

 

679gison sip2

 

czyste powiet

 

 

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

 

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 

images

pobrane

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid