plen

JezioraGmina Białobrzegi przeprowadzi renowację dwóch jezior w Białobrzegach. Na ten cel otrzymała dofinansowanie w wysokości 800 tys. zł z Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach programu wspierającego Budowę i renowację zbiorników wodnych służących małej retencji.

Gmina Białobrzegi znalazła się wśród siedmiu samorządów woj. mazowieckiego, które otrzymały dofinansowanie na renowację zbiorników wodnych w ramach programów wspierających inwestycje związane z ochroną gruntów rolnych i leśnych. Umowę dofinansowania w wysokości 800 tys. zł podpisali: wicemarszałek woj. mazowieckiego Rafał Rajkowski i burmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi Adam Bolek przy kontrasygnacie skarbnik gminy Iwony Czwarno-Olczykowskiej. Podczas uroczystego przekazania umów obecni byli również Radni Sejmiku Woj. Mazowieckiego Leszek Przybytniak i Tomasz Śmietanka.

 - To kolejny etap zagospodarowania terenów nadpilicznych. Dzięki temu dofinansowaniu nasze jeziora zostaną pogłębione i oczyszczone z roślinności, która systematycznie zmniejsza ich zdolności retencyjne. Również dzięki tej inwestycji zwiększy się natlenienie wody co powinno się przyczynić do większej bioróżnorodności – mówi burmistrz Adam Bolek.

Zakres prac, który zostanie wykonany, będzie obejmował oczyszczenie jeziora zachodniego na 1/3 powierzchni (zgodnie z wytycznymi RDOŚ) i wschodniego (w całości), poprzez ich odmulenie. Prace te zwiększą pojemność retencyjną jezior oraz spowolnią proces zarastania zbiorników. Wartość prac szacowana jest na około 1,1 mln zł. Termin rozpoczęcia prac to wrzesień bieżącego roku.

IMG 2362 1

 logo UE rgb 1 2

 

679gison sip2

 

czyste powiet

 

 

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

 

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 

images

pobrane

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid