plen

IMG 0734Na budynku Ratusza zainstalowane zostały panele fotowoltaiczne. Firma zielona-energia.com sfinansowała inwestycję i bezpłatnie przekazała Urzędowi Miasta i Gminy Białobrzegi instalację o mocy 13 kW i wartości 55 tys. zł.

W czwartek 28 maja burmistrz Adam Bolek i prezes firmy zielona-energia.com Łukasz Fonfara podpisali umowę darowizny instalacji fotowoltaicznej dla Gminy Białobrzegi.

Firma zielona-energia.com - Klimczyk, Fonfara Sp. J. działa na terenie całej Polski i zajmuje się  dostarczaniem systemów fotowoltaicznych. Jej współwłaścicielem jest Białobrzeżanin Łukasz Fonfara, który kończył m. in. białobrzeskie Liceum Ogólnokształcące. Dzięki jego inicjatywie na budynku, w którym mieści się Urząd Miasta i Gminy i Starostwo Powiatowe, zainstalowano panele fotowoltaiczne o mocy ponad 13 kW, które zasilą budynek w energię elektryczną. W bilansie rocznym oszczędności w kosztach energii elektrycznej mogą wynieść nawet 8-10 tys. zł.

- Serdecznie dziękuję Łukaszowi za tą inicjatywę. Dzięki niej budynek stał się ekologiczny i bardziej ekonomiczny. Cieszę, że białobrzeżanie, którzy realizują swoje plany zawodowe poza  naszym miastem, pamiętają o nim – mówi burmistrz Adam Bolek.

Przypomnijmy, dzięki wsparciu finansowemu firmy zielona-energia.com w marcu, zakupionych zostało około 100 maseczek typu FFP2 i FFP3 oraz około 50 kombinezonów ochronnych dla personelu Samorządowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Białobrzegach. Firma na ten cel przekazała 10 tys. zł.

 logo UE rgb 1 2

 

679gison sip2

 

czyste powiet

 

 

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

 

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 

images

pobrane

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid