IMG 2056 1Do pomocy dla lekarzy, ratowników medycznych i personelu Samorządowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Białobrzegach, przyłączają się kolejne osoby, które wsparły białobrzeski ZOZ między innymi zakupem maseczek, kombinezonów ochronnych i dostarczyły zapasy napojów.

10 tys. zł na zakup odzieży ochronnej i maseczek dla pracowników białobrzeskiego Zakładu Opieki Zdrowotnej przeznaczyła firma zielona-energia.com - Klimczyk, Fonfara Sp. J. Firma działa na terenie całej Polski i zajmuje się  dostarczaniem systemów fotowoltaicznych. Jej współwłaścicielem jest Białobrzeżanin Łukasz Fonfara, który kończył m. in. białobrzeskie Liceum Ogólnokształcące. Dzięki wsparciu finansowemu firmy, zakupione zostanie około 100 maseczek typu FFP2 i FFP3 oraz około 50 kombinezonów ochronnych dla ratowników medycznych.

Dziękuję Łukaszowi i jego firmie za ten piękny i wielki gest dla naszego ZOZ-u. To wielka sprawa i przykład dla innych – mówi Adam Bolek burmistrz Białobrzegów.

Zapasy napojów dla placówki dostarczyła z kolei firma RaJo Rafał Jończyk, Joanna Jończyk s. c. z Lechanic k. Warki. Firma prowadzi sklepy spożywcze w regionie warszawsko-radomskim. Firma dostarczyła kilkadziesiąt litrów wody mineralnej i różnego rodzaju soków.

Na szczególne uznanie zasługuje  działalność Grupy „Trzymajmy się razem”, która powstała z inicjatywy Dominika Piekarskiego - białobrzeskiego społecznika, radnego miasta i gminy Białobrzegi. W chwili obecnej to jest największe „przedsiębiorstwo” zrzeszające bezinteresownych ludzi o wielkich sercach. Na dzień dzisiejszy w akcji bierze udział kilkudziesięciu mieszkańców, przedsiębiorców i darczyńców z terenu gminy Białobrzegi, powiatu białobrzeskiego oraz ościennych powiatów. Grupa zajmuję się przede wszystkim szyciem maseczek wielokrotnego użytku i przekazywaniem ich do placówek medycznych gdzie są największe braki. Do dnia dzisiejszego ponad 5000 maseczek  zostało już  przekazanych do białobrzeskiego SPZOZ, Domu Pomocy Społecznej w  Niedabylu, szpitali z Radomia oraz Grójca.

Na potrzeby Grupy „ Trzymajmy się razem” Burmistrz Miasta i Gminy udostępnił  samochód dostawczy, aby w ten sposób ułatwić to logistyczne przedsięwzięcie.

- Dziękuję Dominikowi oraz wszystkim biorącym udział w tej szlachetnej akcji. Jestem pewny, że dobro, które okazujemy teraz innym wróci do nas podwójnie – mówi burmistrz Adam Bolek.

Urząd Miasta i Gminy serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wspierają służbę medyczną w naszym mieście i regionie.

74229579 3306109036085809 4999893453589446656 o

 000ENE57FV4XD3BA C411

 

 

logo UE rgb 1 2

 

rfrg

679gison sip2

 

czyste powiet

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

 

smieci 2016

jzb

 

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid