plen

DSCF911029 lutego 2020 roku w sali tanecznej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Białobrzegach odbył się kolejny wykład w ramach Białobrzeskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Tematem spotkania były pułapki umysłu. Podczas wykładu prowadzący p. Krzysztof Figarski przedstawił odpowiedzi na następujące pytania: Dlaczego czasami nasz umysł zastawia różne pułapki? Jak nie dać się im zwieść? Zastanawialiśmy się czy świat jest rzeczywiście taki, jakim go widzimy?

Jak widzi kolory pies? Jak odbiera świat ważka? Pamięć wzrokowa, słuchowa, ruchowa – w jaki sposób je ćwiczyć, aby lepiej służyły nam w szkole i poza nią? Dowiedzieliśmy się jak tworzą się od małego kody w naszej głowie – jak je zrozumieć i nie wpaść w ich pułapkę oraz dlaczego czasami umysł źle nam podpowiada i może zmienić nas w kogoś innego? Uświadomiliśmy sobie, czym jest gra na emocjach i jak nie dać się nabrać na pułapki emocjonalne. Sprawdziliśmy również czy damy się oszukać naszemu własnemu umysłowi.

 Kolejne spotkanie w Białobrzeskim  Uniwersytecie Dziecięcym odbędzie się 28 marca 2020. Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 6-14 lat.

 

 logo UE rgb 1 2

 

679gison sip2

 

czyste powiet

 

 

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

 

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 

images

pobrane

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid