plen

IMG 1867Rozpoczęły się prace przy budowie drogi w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Białobrzegach. Gmina Białobrzegi pozyskała na tej cel dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 686 tys. zł, które wynosi 75% kosztorysowej wartości inwestycji.

Pierwsze prace dotyczą budowy odwodnienia. Powstaną studnie chłonne i system odprowadzenia wody. Następnie budowana będzie droga wraz z chodnikami w technologii umożliwiającej ruch samochodów ciężarowych. Nowa droga połączy ulicę Rzemieślniczą z ulicą Kościelną w granicach Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Białobrzegach. Decyzją Rady Miasta i Gminy droga ta będzie nosić nazwę ul. Przemysłowa.

 W ubiegłym roku teren został wykarczowany, ułożona została sieć kanalizacyjna i wodociągowa. Budowa drogi to kolejny etap uzbrajania terenów inwestycyjnych. Nowa droga umożliwi dostęp do kolejnych działek inwestycyjnych i podniesie ich wartość.

Wykonawcą prac jest firma Arbud z Radomia, a wartość zadania po przetargu wynosi 726.157,89 zł. Planowany termin zakończenia inwestycji to 31 sierpnia 2020 roku.

 logo UE rgb 1 2

 

679gison sip2

 

czyste powiet

 

 

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

 

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 

images

pobrane

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid