czyste powiet„Czyste Powietrze” to kompleksowy program, którego celem jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Program skierowany jest do osób fizycznych, które są właścicielami/współwłaścicielami budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub wydzielonego w takim budynku lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą. Beneficjenci mogą otrzymać dotację na wymianę źródła ciepła, termomodernizację budynku, kolektory słoneczne czy ogniwa fotowoltaiczne.

Wnioski o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego "Czyste powietrze" można składać za pośrednictwem Gminy Białobrzegi od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu 7.30-15.30. Pomocy przy wypełnianiu wniosków udziela pracownik w Gminnym Punkcie Informacyjnym znajdującym się w urzędzie w pok. nr 39, tel. 48 386 30 17.

Przydatne informacje:

Strona internetowa: Program Czyste Powietrze – STOP Smog

Kalkulator dotacji: Kalkulator dotacji - Program Czyste Powietrze

Kalkulator grubości izolacji termicznej domu: Kalkulator grubości izolacji (kape.gov.pl)

Lista urządzeń zgodnych z programem: Lista ZUM (ios.edu.pl)

----------------------------------------------------------------------------------

Akademia Czystego Powietrza to darmowy i przede wszystkim fachowy przewodnik po zreformowanym w 2020 r. programie „Czyste Powietrze”. To przydatne źródło informacji dla wnioskodawców zainteresowanych dotacjami na wymianę tzw. kopciuchów i docieplenie domów.

Zasady programu Czyste Powietrze, Kredyt Czyste Powietrze, wniosek o dofinansowanie i płatność, Centralna Ewidencja Emisyjności i Budynków i wiele innych to tematy omówione podczas tegorocznych spotkań Akademii Czystego Powietrza. Webinaria, prezentacje i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania są dostępne- bezpłatnie, dla każdego i w dowolnym momencie na stronie :

https://czystepowietrze.gov.pl/akademia-czystego-powietrza/

 


 

Baner Portal strona 1

 

baner Budżet obywatelski 1

 

Logo muzeum photoaidcom invert

logo UE rgb 1 2

 

 

22208 ASYSTENT OSOBY NIEPE NOSPRAWNEJ tekst

679gison sip2

 

srodowisko

 

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

 

 imagesppobranea

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid