plen

cW czwartek 18 lipca w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Białobrzegach burmistrz Adam Bolek i marszałek woj. mazowieckiego Rafał Rajkowski podpisali umowę na dofinansowanie budowy nowego skrzydła Domu Kultury. Gmina Białobrzegi otrzyma 1,8 mln zł na to zadanie.

Umowa dotacji w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju Województwa Mazowieckiego, przewiduje budowę nowego skrzydła budynku do 2021 roku. Po podpisaniu umowy ogłoszony zostanie przetarg na prace rozbiórkowe starego budynku, którego budowa rozpoczęła się w latach 70. XX wieku.

Po zakończeniu prac rozbiórkowych, na wiosnę 2020 roku rozstrzygnięty zostanie przetarg na budowę nowego obiektu, który połączony będzie z funkcjonującym dzisiaj budynkiem MGOK-u.
 W nowym obiekcie mieścić się będzie kino oraz nowoczesna czytelnia. Całość będzie tak zaprojektowana, że na potrzeby większych imprez sala pomieści ponad 200 osób widowni. Koszt wszystkich prac szacowany jest na około 3 mln zł.
- Cieszę się bardzo, że otrzymaliśmy środki finansowe od samorządu woj. mazowieckiego. Wielkie podziękowania kieruję do marszałka Rafała Rajkowskiego oraz byłego starosty Andrzeja Oziębło, z którym jeszcze w poprzedniej kadencji przygotowaliśmy koncepcję nowego MGOK-u. Rozwiązanie to w tym roku zyskało aprobatę sejmiku woj. mazowieckiego. Wiele lat staraliśmy się o te pieniądze i wreszcie się udało. Jestem szczęśliwy, że po tylu latach ruina, która szpeci nasze miasto zniknie. Powstanie obiekt wielofunkcyjny, który wzbogaci ofertę kulturalną naszego miasta – mówi burmistrz Adam Bolek.
W podpisaniu umowy uczestniczyli także: Andrzej Oziębło były starosta białobrzeski, skarbnik gminy Iwona Czwarno-Olczykowska, dyrektor MGOK-u Andrzej Łukomski oraz pracownicy białobrzeskiego Domu Kultury.

airly

wifi4eu

 

szacowanie strat

azest res

ido

aplikacja mobilna

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

 

stop smog

opinia res

rodo

gazeta nowa logo

LPM logo 2018 rgb

 

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  logo adoptuj  logo mikro  logo sanepid