plen

zoz3Gmina Białobrzegi zgodnie z posiadanymi udziałami będzie uczestniczyła w modernizacji budynku ZOZ-u przy ulicy Spacerowej w Białobrzegach. Starostwo Powiatowe w Białobrzegach jako inwestor pozyskało na ten cel dofinansowanie w wysokości 80% wartości inwestycji, która szacowana jest na 3 mln złotych.

Dofinansowanie będzie pochodzić ze środków Unii Europejskiej w ramach RPO Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Decyzję o zakwalifikowaniu wniosku złożonego przez Starostwo Powiatowe do dofinansowania podjął Zarząd Województwa Mazowieckiego w dniu 19 października br.


Dzięki tej inwestycji obiekt zostanie gruntownie zmodernizowany. Wykonany zostanie całkowicie nowy dach oraz wymienione wszystkie instalacje oraz odbiorniki i źródła ciepła i energii w budynku. Zostanie on docieplony, wymienione zostaną okna i drzwi. Dzięki tym zmianom poprawią się o ponad 50% parametry energetyczne budynku, a wnętrze i elewacja zewnętrzna zyskają całkowicie nowy wygląd i funkcjonalność. Jak czytamy w projekcie inwestycja przewiduje miedzy innymi: wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, budowę instalacji fotowoltaicznej, instalacji solarnej, instalację pompy ciepła, docieplenie ścian zewnętrznych, termomodernizacje stropodachu oraz wymianę konstrukcji więźby i pokrycia dachu, wymianę oświetlenia na LED, kompleksową wyminę instalacji c.o., termoizolację i hydroizolację ścian fundamentowych przy gruncie, remont schodów zewnętrznych i szachty, a także budowę instalacji odgromowej.
Inwestycja będzie realizowana wspólnie przez białobrzeskie samorządy, które w proporcji posiadanych udziałów w tym budynku zabezpieczą z własnych środków finansowych wkład własny do tego projektu.
Prace wykonawcze będą prowadzone w 2018 roku.

 

zoz1

 

zoz2

 logo UE rgb 1 2

 

679gison sip2

 

czyste powiet

 

 

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

 

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 

images

pobrane

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid