plen

wizyta113 października br. gościliśmy w Białobrzegach Dimas`a Alvarenga - Pierwszego Sekretarza Ambasady Boliwariańskiej Republiki Wenezueli w Polsce.

Na pamiątkę wizyty otrzymywał z rąk Sławomira Bieleckiego - Sekretarza Miasta i Gminy okolicznościowy dyplom. Wizyta Sekretarza Ambasady Wenezueli był związana z promocją tego kraju podczas zorganizowanej przez MGOK w Białobrzegach prelekcji podróżnika i reportera Ryszarda Sobolewskiego pn. „Poznaj Wenezuele”.

Dimas Alvarenga podczas prelekcji oraz przy degustacji naszych lokalnych potraw opowiadał o swoim kraju i zachęcał do jego odwiedzenia. Jak podkreślał Wenezuela to kraj wspaniałych ludzi oraz niesamowitego bogactwa krajobrazu, fauny i flory (np. najwyższy wodospad świata, dolina rzeki Orinoko). Szczególnie zachęcał do przyjazdu i odpoczynku na urokliwych piaszczystych plażach w towarzystwie najpiękniejszych kobiet świata, gdyż to właśnie Wenezuelki sześciokrotnie zdobywały tytuł najpiękniejszej kobiety świata - Miss World.
Z uwagi, że Białobrzegi w roku 2018 będą gospodarzem mistrzostw świata w tańcach łacińskich w parach, a obecnie tytuł ten posiada para kolumbijska, gdzie partnerką jest Wenezuelka Sławomir Bielecki zaprosił Sekretarza oraz Ambasadora Wenezueli do ponownego odwiedzenia naszego miasta i wspólnego świętowania tego wydarzenia.

 

 logo UE rgb 1 2

 

679gison sip2

 

czyste powiet

 

 

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

 

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 

images

pobrane

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid