plen

IMG 1012Zakończyły się ostatnie prace związane z budową ścieżki rowerowej przez Białobrzegi w ciągu ulic: Rzemieślniczej, Krakowskiej i Spacerowej. Wykonano oznakowanie poziome i pionowe nowej trasy rowerowej.

Prace przy budowie ścieżki były prowadzone od ubiegłego roku i były wynikiem współpracy Gminy Białobrzegi z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie.

Gmina Białobrzegi wykonała podbudowę ścieżek, a GDDKiA położyła nawierzchnię i wykonała oznakowanie poziome i pionowe tras rowerowych. Łącznie powstało ponad 3 km ścieżki rowerowej wzdłuż ruchliwej drogi krajowej nr 48.
Przypomnijmy, że w ubiegłym roku wspólnie z powiatem białobrzeskim wykonano ścieżkę rowerową na odcinku Sucha IMG 1008– Kamień oraz Białobrzegi – Borki i Białobrzegi – Szczyty (udział GDDKiA). Gmina Białobrzegi przy wsparciu  środków wojewody wykonała ścieżkę rowerową w ulicy Reymonta i odcinek łączący ul. Rzemieślniczą z 11 Listopada. W tej chwili w Gminie Białobrzegi funkcjonuje już ponad 12 km ścieżek rowerowych.
- Cieszę się, że udało się wykonać tę inwestycję, która poprawiła bezpieczeństwo rowerzystów w naszym mieście. Już dzisiaj widać, że budowa tej ścieżki rowerowej przyczyniła się do popularyzacji jazdy na jednośladach – mówi burmistrz Adam Bolek. - Zachęcam więc wszystkich do jazdy na rowerach. Zachęcam również instytucje, przedsiębiorców, właścicieli sklepów do montowania przy swoich posesjach stojaków na rowery. Dzisiaj po Białobrzegach poruszać się rowerem jest bezpiecznie, ekonomicznie i zdrowo.

 logo UE rgb 1 2

 

679gison sip2

 

czyste powiet

 

 

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

 

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 

images

pobrane

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid