plen

logo umigPo rozmowach burmistrza Adama Bolka z firmą BRBiO, inwestor wycofał się z budowy kompostowni w okolicach Białobrzegów.

W dniu 5 czerwca do urzędu wpłynęło pismo, które zamyka ten temat.


W marcu 2017 roku firma BRBiO złożyła wniosek o wszczęcie procedury wydania decyzji środowiskowej, budowy kompostowni w okolicach Białobrzegów. Urząd Miasta i Gminy wszczął postępowanie (taki ma obowiązek, wynikający z przepisów), jednocześnie kierując wnioski o wydanie opinii do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego oraz Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie, dotyczące odziaływania na środowisko tej inwestycji. Równolegle trwały rozmowy burmistrza z przedstawicielem firmy, mające na celu wycofanie się inwestora z budowy zakładu w gminie Białobrzegi. Rozmowy przyniosły efekt. Inwestor będzie szukał innej lokalizacji.
Adam Bolek, burmistrz: - Cieszę się, że udało mi się przekonać inwestora, że ta lokalizacja kompostowni nie jest najlepsza z wielu punktów widzenia. Dziękuję firmie, że wzięła pod uwagę moje argumenty i zrezygnowała z tej inwestycji. Sposób załatwienia tej sprawy pokazuje, że nawet najtrudniejsze problemy można rozwiązać w drodze dialogu.

 

pismo kompostownia 14062017

 

 logo UE rgb 1 2

 

679gison sip2

 

czyste powiet

 

 

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

 

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 

images

pobrane

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid