plen

IMG 0097Tegoroczne Majowe Dni Białobrzegów mają niezwykle bogaty program. Przez kilka weekendów w naszym mieście odbywać się będą imprezy kulturalne, rozrywkowe i sportowe.

Majowe Dni Białobrzegów rozpoczęły się 5 maja w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury gdzie odbyła się wystawa fotografii Włodzimierza Krupczaka, pod tytułem „Migawka życia”. Wystawa czynna będzie do 4 czerwca.

  • 14 maja (niedziela) od godziny 8.45 rozpocznie się 2 Bieg Pilicy. Najpierw wystartują dzieci i młodzież w Biegach kolorowych, potem dorośli na dystansie 3 km, a o godz. 11.00 odbędzie się bieg główny na dystansie 10 km.

 

  • W dniach 19-21 maja (piątek-niedziela) w godzinach rannych i popołudniowych nad Białobrzegami zobaczymy balony. W tych dniach odbywać się będzie 3 Białobrzeska Fiesta Balonowa. Weźmie w niej udział ponad 10 załóg balonowych z całego kraju.

 

  • 20 maja (sobota) zapraszamy na koncert legendy polskiej muzyki zespołu Skaldowie. Koncert odbędzie się w hali sportowej o godz. 19.00, a dedykowany jest wszystkim matkom z okazji ich święta.

 

  • 21 maja (niedziela) w hali sportowej planowane są Mistrzostwa Polski w Kulturystyce (szczegóły wkrótce na oddzielnych plakatach przed zawodami).

 

  • 26 maja (piątek) o godzinie 17.00 przy stadionie miejskim odbędzie się Family Drift Team – pokazy samochodów wyścigowych. Zobaczyć będzie można pokaz jazdy rajdowej w wykonaniu zawodowych kierowców.

 

  • 27 maja (sobota) na Stadionie Miejskim o godz. 17.00 odbędą się prezentacje wokalno-artystyczne Amatorskiego Ruchu Artystycznego. Będą to występy dzieci i młodzieży uczęszczającej na zajęcia do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Od godz. 19.00 rozpocznie się Gala Disco Polo. Wystąpią zespoły: Jorrgus, Markus P., Casandra. O 22.00 do tańca zagra zespół Gama Dance.

 

  • 28 maja (niedziela - stadion). O godz. 15.00 odbędzie się koncert w wykonaniu Społecznego Ogniska Muzycznego. O tej samej godzinie na głównej płycie białobrzeskiego stadionu będzie mecz z okazji 95-lecia KS Pilica Białobrzegi. Przeciwko drużynie Old Boys Pilica zagrają dziennikarze sportowi. O 16.00 na scenie głównej zaprezentują się placówki oświatowe z terenu gminy Białobrzegi. O 18.30 będzie wystąpienie burmistrza Miasta i Gminy Adama Bolka, a po nim na scenie pojawi się Orkiestra Dęta OSP Białobrzegi ze swoim koncertem. O Godzinie 19.30 będą pokazy akrobatyczne i taneczne. O 20.00 swój koncert wykona Mateusz Mijal, zaś o 21.00 na scenie pojawi się gwiazda Majowych Dni Białobrzegów zespół Bajm z Beatą Kozidrak. Całość imprezy zakończy pokaz sztucznych ogni. W niedzielę 28 maja - przez cały dzień - na stadionie miejskim prowadzona będzie akcja charytatywna dla Alicji Czwordon, zorganizowana przez pracowników Urzędu Miasta i Gminy Białobrzegi. Zachęcamy do życzliwości.

 

  • 3-4 czerwca (sobota-niedziela) w hali sportowej odbędą się Krajowe Mistrzostwa Polski w „Show Dance”. Wystąpi w nich kilkuset wykonawców, formacji tanecznych i zespołów. Zawody są jednocześnie eliminacją do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy (szczegóły wkrótce na oddzielnych plakatach przed zawodami).

 

dni majowe 27042017

 logo UE rgb 1 2

 

679gison sip2

 

czyste powiet

 

 

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

 

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 

images

pobrane

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid