plen

img 3207 2000x13333-go maja odbyły się białobrzeskie obchody związane z upamiętnieniem uchwalenia  pierwszej w Europie Konstytucji w 1791 roku.

W tym dniu w kościele parafialnym w Białobrzegach z inicjatywy burmistrza Miasta i Gminy Białobrzegi Adama Bolka oraz starosty białobrzeskiego Andrzeja Oziębło odbyła się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny i Strażaków.


Ważnym elementem uroczystości było wręczenie przez Starostę, Burmistrza oraz Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Białobrzegach pamiątkowych dyplomów uznania zasłużonym Druhom Strażakom za wkład pracy włożony w realizację szczytnej idei, jaką jest ofiarna służba mieszkańcom w szeregach Ochotniczej Straży Pożarnej. Podziękowania otrzymali:
Ochotnicza Straż Pożarna w Białobrzegach: Bronisław Hernik, Marian Hernik, Jan Markiewicz, Adam Matysiak, Witold Pachniak, Bronisław Hajduk, Edward Trzesiński, Jan Świąder, Mieczysław Pękacki, Mieczysław Gutkiewicz, Stanisław Trela.
Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej: Andrzej Górka, Władysław Kacprzak
Ochotnicza Straż Pożarna w Stawiszynie: Marian Kołacz, Stanisław Czeski, Jerzy Pytka

Uroczystość uświetniły występy orkiestry dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Białobrzegach, chóru parafialnego oraz liczne  zebrane  poczty sztandarowe.
Po zakończonej mszy świętej wszystkie przybyłe delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem na placu kościelnym w hołdzie żołnierzom poległym w obronie Ojczyzny.
Dziękujemy wszystkim za wspólne świętowanie.

 

 logo UE rgb 1 2

 

679gison sip2

 

czyste powiet

 

 

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

 

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 

images

pobrane

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid