wojskoW najbliższą niedzielę 20 listopada o godz. 18.00 w sali gimnastycznej szkoły podstawowej nr 1 w Białobrzegach odbędzie się koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości. 

W koncercie zatytułowanym POD FLAGĄ BIAŁO-CZERWONĄ ujęte zostały najważniejsze pieśni i tańce narodowe – polonez, kujawiak, oberek, mazur, w których odnajdujemy ducha swych przodków. Program skierowany jest także do młodzieży, dając jej wyjątkową lekcję historii zawartą na kartach śpiewnika, w strofach twórczości powstańczej, legionistów żołnierzy, a także stwarzając okazję do nowego odkrycia, zrozumienia i zdefiniowania własnego pojęcia patriotyzmu.

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego jest największą instytucją artystyczną w Wojsku Polskim realizującą szeroki wachlarz zadań artystycznych mających na celu kształtowanie postaw patriotycznych, edukacyjnych i wychowawczych. Zespół dziedziczy ponad 100-letnią tradycję grup teatralno-estradowych działających przy Domach Żołnierza Polskiego w okresie II Rzeczpospolitej. Zespół popularyzuje treści narodowe i chwałę oręża polskiego w kraju i za granicą. Tym samym realizuje życzenie Marszałka Józefa Piłsudskiego o utworzeniu sceny żołnierskiej, na której „powinno się grać głównie sztuki optymistyczne i radosne, dające ludziom wiarę i nadzieję.”

Serdecznie zapraszamy!

portal22

 

Logo muzeum photoaidcom invert

 

 

logo UE rgb 1 2

 

rfrg

679gison sip2

 

czyste powiet

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 imagesppobranea

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid